IMG_2027-.jpg

Strona główna / Klub Seniora "Wrzos" / Klub Seniora "Wrzos"
Klub Seniora "Wrzos" PDF Drukuj Email
poniedziałek, 04 sierpnia 2008 00:00
Klub Seniora "Wrzos"Klub Seniora „Wrzos "
powstał 1 sierpnia 2008 roku w ramach Programu Integracji Społecznej finansowanego ze środków Poakcesyjnego Programu Wsparcia Obszarów Wiejskich , siedzibą Klubu jest Gminny Ośrodek Kultury w Uchaniach, który również sprawuje patronat nad działalnością Klubu.

Celem utworzenia Klubu jest zapobieganie marginalizacji osób starszych, włączenie ich do aktywnego uczestnictwa w życie społeczno - kulturalne Gminy Uchanie a także współdecydowanie o formach spędzania wolnego czasu.

Na pierwszym spotkaniu, które odbyło się 1 sierpnia 2008 r. wybrano władze Klubu. W skład Zarządu weszli:
- Pan Leszek Puchowski - przewodniczący
- Pani Teresa Łubiarz - z-ca przewodniczącego Pani Danuta Wilkos - skarbnik
- Pani Marianna Daszuk - sekretarz
- Pani Jadwiga Kulik - członek
oraz ustalono, że Klub przyjmie nazwę „Wrzos".
Opiekun Klubu - Anna Król , tel. 0 84 657 72 57

Klub Seniora „Wrzos" liczy 30 członków.

Miejscem stałych spotkań klubowiczów jest Gminny Ośrodek Kultury w Uchaniach . Tutaj każdy zainteresowany lub ciekawy, może wstąpić.

- klub jest otwarty dla każdego, nie tylko dla członków.

Są to wtorkowe i piątkowe spotkania, na których każdy może być serdecznym gościem. To rodzinna, ciepła atmosfera, wspólne śpiewy i recytacje i codzienne szare dni, które czasem tak trudno wzbogacić radością.

Praca Klubu Seniora „Wrzos " oparta jest na pracy w zespołach tematycznych:
- Zespół wokalno-instrumentalny „Nadzieja"
- Sekcja teatralno - recytatorska
- Sekcja robótek ręcznych

Klub Seniora organizuje:
- Wspólny udział w koncertach, imprezach patriotycznych, obrzędowych i rozrywkowych,
- Spotkania integracyjne
- Wieczory poetyckie
- Konkursy manualne
- Konkursy kulinarne
- Bale i wieczorki taneczne
- Spotkania okolicznościowe
Klub działalność prowadzi w oparciu o statut Gminnego Ośrodka Kultury, regulamin klubowy i miesięczne plany pracy . Seniorzy potrafią sobie zorganizować czas. Mimo nie zawsze najlepszego zdrowia /„niestraszne nam choroby wszelkie, bo wszystkie znamy już"/ są kreatywni, pełni radości życia - tylko pozazdrościć. Swoją energię zamieniają w czyn.

Członkowie Klubu mówią" Przede wszystkim chodzi nam, żeby nasz wiek - /trzeci wiek/ postrzegano jako normalną fazę życia człowieka, która też może być piękna.
Chcemy, żeby zajęcia w klubie, nasze osiągnięcia wykreśliły takie pojęcia jak / emerytalne bankructwo/, żeby starość nie oznaczała atrofii, osłabienia sił, odrętwienia”. Staramy się w swoich działaniach rozwijać i w pełni kształtować życie tak, żeby seniorzy wyzbyli się nudy apatii. Po prostu opieramy się na "teorii owocnej starości".
Poprawiony: wtorek, 13 kwietnia 2010 12:41

.