Strona główna / Wydarzenia / Obchody 218 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę
Obchody 218 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę PDF Drukuj Email
poniedziałek, 04 maja 2009 00:00
218 rocznica odzyskania niepodległości przez PolskęGminny Ośrodek Kultury w Uchaniach informuje, że w dniu 3 maja 2009r. zorganizowane zostały w naszej gminie uroczyste obchody 218 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Program przygotowany na to święto przedstawiał się następująco:
- w miejscowym kościele parafialnym p.w. NMP odprawiona została uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny, którą celebrował proboszcz ks. kanonik Kazimierz Stelmaszczuk. Mszę uświetniały delegacje z pocztami sztandarowymi oraz Orkiestra Dęta działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Uchaniach, która pracuje pod kierownictwem Pana Jana Rybczyńskiego. - w dalszej kolejności w pięknie udekorowanej sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Uchaniach zaprezentowany został program artystyczny przygotowany przez pracowników Ośrodka w oparciu o amatorski ruch artystyczny w następującym porządku:
- scenka teatralna pt. "Pierwszy rozbiór Polski" w wykonaniu młodzieży z koła teatralnego,
- "Nadzwyczajna konferencja prasowa z królem Stanisławem Augustem Poniatowskim" w wykonaniu członków Klubu Seniora "Wrzos",
- koncert piosenek patriotycznych w wykonaniu Zespołu Ludowego "Staszicowiacy", który działa przy Wiejskim Domu Kultury w Jarosławcu
- koncert piosenek patriotycznych w wykonaniu młodzieży z koła muzycznego, - koncert współczesnej piosenki wojskowej pt. "Tak jak wojsko nikt nie śpiewa" w wykonaniu zespołu wokalno-instrumentalnego "Nadzieja"
Przez udział w uroczystych obchodach 218 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja pokazujemy, że świadomi własnej, narodowej tożsamości potrafimy to dzieło poprzednich pokoleń Polaków szanować i cenić. Stanowi ono naszą chlubną tradycję, do której zawsze będziemy nawiązywać.
Zadanie współfinansowane było w ramach Poakcesyjnego Programu Wsparcia Obszarów Wiejskich, Program Integracji Społecznej.
Poprawiony: czwartek, 08 kwietnia 2010 09:10

prowadzi zapisy do dziecięcych i młodzieżowych kół zainteresowań
- taneczne dla dzieci
- wokalne
- recytatorskie
- plastyczne
- nauka gry na gitarze i instrumentach klawiszowych

Zachęcamy bardzo serdecznie dzieci i młodzież do odwiedzania naszego ośrodka.