IMG_2027-.jpg

Strona główna / Wydarzenia / IX Powiatowy Przegląd Piosenki Żołnierskiej i Partyzanckiej - Uchanie 15 sierpnia 2009r.
IX Powiatowy Przegląd Piosenki Żołnierskiej i Partyzanckiej - Uchanie 15 sierpnia 2009r. PDF Drukuj Email
poniedziałek, 17 sierpnia 2009 00:00
IX PPPŻiP Uchanie 2009IX Powiatowy Przegląd Piosenki Żołnierskiej i Partyzanckiej - Uchanie 2009 zorganizowany został w dniu 15 sierpnia 2009 r. przez Gminny Ośrodek Kultury w Uchaniach przy wsparciu finansowym Starostwa Powiatowego w Hrubieszowie i pomocy Pani Marii Gumieniak - Wójt Gminy Uchanie. W Przeglądzie uczestniczyło 13 zespołów. Komisja Konkursowa w składzie: - Pan Roman Gumiela - Pan Eugeniusz Księżyk - Pan Paweł Kłosiński przyznała, w kategorii Zespołów Śpiewaczych:
- I miejsce - Zespół Śpiewaczy z kapelą z Honiatycz gm. Werbkowice oraz Zespół „Staszicowiacy” z kapelą z Jarosławca gm. Uchanie,
- II miejsce - Zespół Śpiewaczy „Kresowianie” z Hrebennego gm. Horodło oraz Stylizowany Zespół Wokalny „Górzanki” z Gozdowa gm. Werbkowice,
- III miejsce – Zespół wokalno – instrumentalny „Nadzieja” z Gminnego Ośrodka Kultury w Uchaniach , Zespół Śpiewaczy „Kresowianki” z Żabcza, Nauczycielski Zespół Śpiewaczy „Huczwiańskie echo” z kapelą z Hrubieszowa, Zespół Śpiewaczy „Nadbużanie” z Horodła.
Wyróżnienia otrzymali:
- Zespół „Perły rosy” z Husynnego gm. Hrubieszów,
- Zespół „Pokolenie” z Kułakowic Pierwszych gm. Hrubieszów,
- Zespół Śpiewaczy „Promień” ze Spółdzielczego Klubu Kultury „Słoneczko” z Hrubieszowa,
- Zespół Śpiewaczy Seniorów „Echo” z Mircza.
W kategorii Zespołów Młodzieżowych i Dziecięcych:
- I miejsce - zespół wokalny „Ale Babki” z Gminnego Ośrodka Kultury w Uchaniach.
Po zakończeniu przesłuchań konkursowych mieszkańcy gminy Uchanie i okolic bawili się do późnych godzin nocnych na festynie rodzinnym, którego bogaty program przedstawiał się następująco: - koncert zespołu wokalno – instrumentalnego „Nadzieja” z GOK Uchanie – „Biesiada westernowa”,
- duet instrumentalno – wokalny z GOK Uchanie,
- grupa taneczna z GOK Uchanie,
- występy solowe młodzieży z GOK Uchanie,
- występ zespołu ludowego z kapelą „Staszicowiacy” z Jarosławca gm. Uchanie,
- występ zespołu wokalno – tanecznego „ Domination” z Nieledwi,
- kabaret „Szara eminencja” z Zamościa,
- koncert zespołu jazzowego „Kwadrans” z Wojsławic,
- zabawa taneczna - zespół „Orion” z Uchań.
Imprezy towarzyszące:
- konkursy z nagrodami dla dzieci i dorosłych,
- urządzenia rekreacyjne,
- stoiska i bufety handlowe.
Zadanie współfinansowane było przez Zarząd Powiatu w ramach otwartego konkursu na realizację zadań publicznych.
Poprawiony: czwartek, 08 kwietnia 2010 09:15

Zapraszamy do odwiedzania Galerii zdjęć GOK-u.