Strona główna / Wydarzenia / Dzień Seniora - 25 października 2009r.
Dzień Seniora - 25 października 2009r. PDF Drukuj Email
poniedziałek, 26 października 2009 00:00
Dzień Seniora 25.10.2009W dniu 25 października 2009 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Uchaniach odbyło się spotkanie integracyjne z okazji Dnia Seniora i I rocznicy powstania Klubu Seniora 'Wrzos" który działa przy Gminnym Ośrodku Kultury w Uchaniach w ramach Poakcesyjnego Programu Wsparcia Obszarów Wiejskich.
W bogatym programie artystycznym zaprezentowały się zespoły amatorskiego ruchu artystycznego działające przy GOK. Spotkanie rozpoczęła najmłodsza aktorka Wiktoria Puchowska , która wierszem pięknie powitała wszystkich przybyłych - za co zebrała gromkie brawa. Pięknie zaprezentował się zespół ludowy „Staszicowiacy" działający przy Wiejskim Domu Kultury w Jarosławcu. Członkowie Klubu Seniora "Wrzos" z humorem i wdziękiem prezentowali wiersze o Klubie, jego osiągnięciach i planach oraz inne o życiu na emeryturze. Wszyscy z niecierpliwością czekali na koncert zespołu "Nadzieja", który tym razem przygotował program pn "Ciernista róża symbol miłości, niesie wspomnienia naszej młodości". Tak jak zawsze i tym razem "Nadzieja" nie zawiodła, piękne piosenki z lat 60 - tych i 70 - tych poruszyły wszystkich. Sala wspólnie śpiewała "Serduszko puka w rytmie cza cza", "Pamelo żegnaj", "Ciernista róża" i wiele innych piosenek przypominających lata młodości Seniorów. Zarówno zespół "Staszicowiacy" jak i "Nadzieja" przygotował do występu Pan Stanisław Wojczuk instruktor muzyczny obu zespołów. W części artystycznej zaprezentował się również młodzieżowy duet instrumentalno - wokalny z GOK w Uchaniach - "Ania i Krzyś", który podbił publiczność takimi utworami jak: "Och , życie kocham cię nad życie", "Zegarmistrz światła" i "Życzenia z całego serca". Wszyscy artyści zebrali gorące brawa a publiczność była bardzo zadowolona z miłego popołudnia. Spotkanie zakończyło się wspólnym poczęstunkiem i wieczorkiem tanecznym. Spotkanie przyczyniło się do integracji wszystkich grup wiekowych mieszkańców gminy, było dobrą okazją do wspomnień i dobrej zabawy. Spotkania takie będą kontynuowane w latach następnych. Zadanie współfinansowane było w ramach Poakcesyjnego Programu Wsparcia Obszarów Wiejskich, Program Integracji Społecznej.

.