Strona główna / Wydarzenia / Ferie Zimowe z GOK-iem - 29.01-05.02.2024
Ferie Zimowe z GOK-iem - 29.01-05.02.2024 PDF Drukuj Email
wtorek, 06 lutego 2024 00:00
Ferie Zimowe z GOK-iem 29.01.2024 - 05.02.2024
Ferie z GOK-iem 2024 już za nami! ☃️❄️. Zajęcia rozpoczęliśmy kreatywnie. Starsza grupa zaczęła przygodę z szydełkowaniem ????????. Dzieci z ciekawością poznawały podstawy nowej techniki rękodzielniczej. Na początku uczyły się trzymania szydełka, wykonywały magiczne kółko i nauczyły się półsłupków. Młodsze dzieci brały udział w zabawach ruchowych ⛹️‍♀️????‍♀️, grały w gry planszowe ???? oraz miały wygospodarowaną strefę multimedialną z grami na xbox kinect ????️.
Drugi dzień ferii upłyną nam bardzo szybko. Dzieciaki rozwijały swoje umiejętności na szydełku ????. Pod koniec zajęć powstały piękne własnoręcznie zrobione podkładki pod kubki. Dodatkowo czas spędzaliśmy na zabawach animacyjnych.
Trzeciego dnia odbyły się warsztaty kulinarne ????‍???? pt. „Z babcinego zeszytu” na których gościliśmy panią Teresę Łubiarz. Pani Teresa zdradziła swój przepis doskonałego ciasta na kopytka. Po przygotowaniu wszystkich składników dzieci, własnoręcznie je wyrabiały, kroiły, następnie nakrywały do stołu i oczywiście spożywały przyrządzony przez siebie posiłek ????️.
Kolejnego dnia dzieciaki poznawały technikę gry w tenisa stołowego. Spędzały czas przy oglądaniu bajek z dzieciństwa swoich rodziców. Jak na dobre kino przystało, nie zabrakło oczywiście pysznego popcornu z maszyny????. Przed seansem filmowym, każde dziecko dostało jogurt ufundowany od Zarządu Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Krasnymstawie. Dziękujemy bardzo OSM w Krasnymstawie oraz panu Andrzejowi Guzikowi za pozyskanie produktów mleczarskich dla naszych milusińskich.
W ostatnim dniu ferii odbyła się zabawa karnawałowa z poczęstunkiem. Dzieci brały udział w zabawach muzycznych, mogły się wytańczyć i wyszaleć oraz wziąć udział w karaoke. Nie zabrakło nawet śpiewów po włosku…,????w przerwie zostały rozdane pozostałe produkty mleczarskie ufundowane od Zarządu Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Krasnymstawie. Podczas trwania zabawy karnawałowej gościliśmy Pana Patryka Czerwonkę – Etatowego Członka Zarządu Powiatu w Hrubieszowie, który wręczył dzieciom słodkie upominki. W imieniu dzieci dziękujemy Panu Patrykowi za ta miła niespodziankę.
Dziękujemy z wspólną zabawę i do zobaczenia na kolejnych Feriach z GOK-iem!
Poprawiony: czwartek, 15 lutego 2024 14:31

Dzieje Uchań 1484-2009 Wydanie drugie poszerzone i uzupełnione "Od czasu wydania publikacji „Dzieje Uchań 1484-2006" minęło niecałe trzy lata. Książka ukazała się i bardzo szybko znikła, ciesząc się dużym zainteresowaniem mieszkańców naszej gminy i nie tylko. Obecnie trudno ją nabyć. Stąd Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Uchań i Okolic, korzystając z nadarzającej się okazji, postanowił wznowić wydanie, które zostało rozszerzone o życie kulturalne mieszkańców gminy Uchanie, poprawione i uzupełnione.