IMG_3619.jpg
IMG_6519.jpg
IMG_4604.jpg
IMG_6987.jpg
IMG_2227.jpg
IMG_4427.jpg
IMG_3712.jpg
IMG_0192.jpg
IMG_3384.jpg
IMG_6076.jpg
IMG_7483.jpg
IMG_4904.jpg
IMG_7406.jpg
IMG_5998.jpg
IMG_3419.jpg
IMG_7449.jpg
IMG_9915.jpg
IMG_0171.jpg
IMG_1354.jpg
IMG_1440.jpg

Gminny Ośrodek Kultury w Uchaniach

Gminny Ośrodek Kultury w Uchaniach

Szukaj w serwisie

Sonda

Czy instytucje kultury są potrzebne gminom?
 

Gości Online

Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości 

Statystyki

Użytkowników : 259
Artykułów : 551
Zakładki : 15
Odsłon : 1024963

GBP UCHANIE

Biblioteka Uchanie:
Reklama

NAPRAWA KOMPUTERÓW

Reklama

SERWIS SAMOCHODOWY

Reklama
Strona główna / Zespół Staszicowiacy
Zespół Ludowy "Staszicowiacy" z kapelą z Jarosławca PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 04 stycznia 2010 00:00
Zespół Ludowy "Staszicowiacy"

Zespół śpiewaczy "STASZICOWIACY" z Jarosławca, zasłużony propagator uchańskiej kultury ludowej, który w roku 2004 obchodził jubileusz XX-lecia swojej pracy twórczej. Myśl zorganizowania zespołu zrodziła się w 1983 roku. Tego trudnego zadania podjęły się Panie zrzeszone w Kole Gospodyń Wiejskich w Jarosławcu z ówczesną przewodniczącą P. Aleksandrą Kaliszuk. Obecnie Kierownikiem zespołu jest P. Irena Zając. W chwili obecnej Zespół liczy 18 osób, których łączy zamiłowanie do muzyki i śpiewu, artystyczna pasja oraz lata trudów i wyrzeczeń a także satysfakcja i duma ze wspólnego muzykowania. Niejednokrotnie swoim śpiewem i muzyką uświetniał różne uroczystości kulturalne na terenie naszej gminy, powiatu i województwa. Z ważniejszych wydarzeń w których uczestniczył Zespół można wymienić: - udział w uroczystościach 60-lecia istnienia Ośrodka Kultury Rolnej w Sitnie,- 25-lecia Towarzystwa Rolniczego Hrubieszowskiego, - Rejonowych i Wojewódzkich Przeglądach Zespołów Śpiewaczych, - Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Tomaszowie Lubelskim, - Wojewódzkim Konkursie Piosenki Partyzanckiej w Aleksandrowie, - Powiatowym Festiwalu Pieśni i Piosenki Maryjnej w Werbkowicach, - Powiatowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Moniatyczach, - Powiatowym Przeglądzie Piosenki Żołnierskiej i Partyzanckiej w Uchaniach, - wielokrotnie uczestniczył w dożynkach powiatowych, wojewódzkich i diecezjalnych, - w roku 2003 podczas trwania Powiatowych Dożynek w Mienianach, zespół zajął I miejsce w Konkursie na Najładniejszy Wieniec Dożynkowy. Swym śpiewem zespół reprezentował Gminę Uchanie przed kamerami telewizyjnymi w programie promującym gminę w sierpniu 1998 roku. Dnia 14 kwietnia 1997 r. zespół uświetniał wizytę ks. Biskupa Jana Śrutwy w Urzędzie Gminy w Uchaniach, wykonał wtedy min. piosenkę pt. „Polskie kwiaty” na specjalne życzenie ks. Biskupa. Zespół jest współorganizatorem obchodów staszicowskich , które organizowane są każdego roku w dzień imienin tego wielkiego Polaka i reformatora, jako wyraz pamięci i hołdu mieszkańców gminy dla tego wybitnego człowieka. Z tej okazji Zespół tradycyjnie już wykonuje pieśń „Hymn staszicowski” przekazywany z pokolenia na pokolenie a także inne pieśni sławiące piękno ziemi hrubieszowskiej. Ponadto, od lat aktywnie współpracuje z księżmi parafii Uchanie i Teratyn uświetniając ważniejsze uroczystości kościelne.

Zespół Ludowy "Staszicowiacy" z kapelą z Jarosławca

Poprawiony: niedziela, 09 czerwca 2013 23:10
 

Info

Dzieje Uchań 1484-2009 Wydanie drugie poszerzone i uzupełnione "Od czasu wydania publikacji „Dzieje Uchań 1484-2006" minęło niecałe trzy lata. Książka ukazała się i bardzo szybko znikła, ciesząc się dużym zainteresowaniem mieszkańców naszej gminy i nie tylko. Obecnie trudno ją nabyć. Stąd Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Uchań i Okolic, korzystając z nadarzającej się okazji, postanowił wznowić wydanie, które zostało rozszerzone o życie kulturalne mieszkańców gminy Uchanie, poprawione i uzupełnione.

Więcej …

LGD Hrubieszów

Stowarzyszenie Hrubieszowskie "Lepsze Jutro" Lokalna Grupa Działania
Reklama
LGD Hrubieszów

RO EFS Zamość

Reklama

Facebook LikeBox

 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack