Strona główna / Zespół Nadzieja
Zespół wokalno-instrumentalny "Nadzieja" PDF Drukuj Email
poniedziałek, 04 stycznia 2010 00:00

Zespół wokalno-instrumentalny "Nadzieja"

Działa przy Gminnym Ośrodku Kultury w Uchaniach od listopada 2006r. Powstał z inicjatywy Pani Anny Król dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Uchaniach oraz Pani Teresy Łubiarz przewodniczącej Gminnej Rady Kobiet w Uchaniach. Skupia w swoich szeregach kilkanaście osób będących mieszkańcami Uchań, Drohiczan, Staszic i Woli Uchańskiej. Instruktorem zespołu jest Pan Stanisław Wojczuk. Dzięki wsparciu finansowemu uzyskanemu od sponsorów mozliwe było zakupienie stroi dla członków zespołu. Sponsorami byli m.in: - Bank Spółdzielczy w Białopolu o/Uchanie - Rada Sołecka wsi Uchanie - Towarzystwo Przyjaciół Uchań i Okolic - Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Uchaniach - Firma produkcyjno - handlowa "ARS" P. Renata i Artur Skrzypa z Jarosławca - Rejonowy Zakład Energetyczny w Hrubieszowie Członkowie zespołu składają gorące podziękowania wszystkim sponsorom za pomoc i za zrozumienie potrzeb kultury w środowisku wiejskim. Zespół "NADZIEJA" po raz pierwszy zaprezentował się w styczniu 2007r. w czasie trwania Gminnych Obchodów 64 Rocznicy Wysiedlenia Ludności z terenu gminy Uchanie. Występ zespołu spotkał sie z bardzo ciepłym i serdecznym przyjęciem przez licznie zgromadzoną publiczność i już po pierwszym występie zyskał sobie wielu wielbicieli. Mieszkańcy Gminy Uchanie mogli również podziwiać zespół w pięknym koncercie kolęd i pastorałek, który wykonany został w dniu 28 stycznia 2007r. w czasie spotkań kolędowych zorganizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Uchaniach a także w pięknym koncercie piosenek biesiadnych zaprezentowanym w czasie trwania spotkania z okazji dnia kobiet w dniu 11 marca 2007r. Obecnie członkowie zespołu pracuja nad nowym repertuarem - będzie to "Koncert retro" prezentujący piosenki żołnierskie, które były wielkimi przebojami pamiętnych Festiwali Piosenki Żołnierskiej w Kołobrzegu. Zespół zaprasza serdecznie wszystkich zainteresowanych na swoje koncerty.

Zespół wokalno-instrumentalny "Nadzieja"

Poprawiony: niedziela, 09 czerwca 2013 22:58

prowadzi zapisy do dziecięcych i młodzieżowych kół zainteresowań
- teatralne
- wokalno-instrumentalne (z możliwością gry na instrumentach)
- recytatorskie
- plastyczne

Zachęcamy bardzo serdecznie dzieci i młodzież do odwiedzania naszego ośrodka.