Strona główna / Wydarzenia / Wspólne Kolędowanie - 29 stycznia 2023r.
Wspólne Kolędowanie - 29 stycznia 2023r. PDF Drukuj Email
poniedziałek, 30 stycznia 2023 00:00
Wspólne Kolędowanie - GOK Uchanie 29.01.2023r.
Tradycją już stało się, że co roku pod koniec stycznia spotykamy się na "Wspólnym Kolędowaniu" w Gminnym Ośrodku Kultury w Uchaniach. Pomimo, że tego samego dnia nasi artyści mieli również zgłoszone występy do konkursu w innej gminie, to zawsze chętnie i z przyjemnością kolędują w naszym ośrodku.
Pięknym utworem „Mario czy już wiesz” wszystkich zebranych na kolędowaniu przywitała Pani Anna Wróblewska – Animator kultury w GOK Uchanie.
Pierwsi kolędnicy występujący na naszej scenie to Młodzieżowa grupa wokalna „Zawsze razem”, którą przygotował do występu Pan Krzysztof Jasiuk – instruktor muzyki w GOK Uchanie. Wykonali oni trzy utwory: „Wigilia”, „Maleńka miłość” oraz „Przyszedł na świat”.
Zawsze kiedy wchodzą na scenę wprawiają w zachwyt nie jedną osobę, Zuchy z 3 Gromady Zuchowej im. Marii Konopnickiej w Uchaniach. Zespół jaki tworzą nosi nazwę „Młode Wilki”. Zaśpiewali kolędy pt. „Cicha noc”, „Zornicka”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Gore gwiazda Jezusowi”. Zuchy do występu przygotował Druh Andrzej Rosiński.
Piękne kolędy i pastorałki: „Cicho, cicho pastuszkowie”, „Gdy śliczna panna”, „Last Christmas” oraz „W żłobie leży” pięknie zaśpiewała młoda obiecująca artystka Martyna Hajduk.
Na zakończenie kolędowania wystąpiły nasze rodzime zespoły „Zorza” i „Staszicowiacy”. Wspólnie, połączeni w jedną grupę zaśpiewali kilka kolęd i pastorałek: , „Przybieżeli do Betlejem”, „Wśród nocnej ciszy”, „Pastorałka od serca do ucha”, „Dziecino słodka”, „Jezus malusieńki”, „Józefie stajenki nie szukaj” oraz „Gore gwiazda Jezusowi”. Zespoły do występu przygotował instruktor śpiewu Pan Tomasz Brudnowski.
Poprawiony: poniedziałek, 13 lutego 2023 12:08

Dzieje Uchań 1484-2009 Wydanie drugie poszerzone i uzupełnione "Od czasu wydania publikacji „Dzieje Uchań 1484-2006" minęło niecałe trzy lata. Książka ukazała się i bardzo szybko znikła, ciesząc się dużym zainteresowaniem mieszkańców naszej gminy i nie tylko. Obecnie trudno ją nabyć. Stąd Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Uchań i Okolic, korzystając z nadarzającej się okazji, postanowił wznowić wydanie, które zostało rozszerzone o życie kulturalne mieszkańców gminy Uchanie, poprawione i uzupełnione.