IMG_5998.jpg
IMG_5437.jpg
IMG_2272.jpg
IMG_4053.jpg
IMG_7197.jpg
IMG_7482.jpg
IMG_4212.jpg
IMG_4421.jpg
IMG_4604.jpg
IMG_1440.jpg
IMG_3476.jpg
IMG_5579.jpg
IMG_4589.jpg
IMG_2726.jpg
IMG_1493.jpg
IMG_6066.jpg
IMG_3172.jpg
IMG_5877.jpg
IMG_2113.jpg
IMG_6997.jpg

Gminny Ośrodek Kultury w Uchaniach

Gminny Ośrodek Kultury w Uchaniach

Szukaj w serwisie

Sonda

Czy instytucje kultury są potrzebne gminom?
 

Gości Online

Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości 

Statystyki

Użytkowników : 7
Artykułów : 623
Zakładki : 15
Odsłon : 1350483

GBP UCHANIE

Biblioteka Uchanie:
Reklama

NAPRAWA KOMPUTERÓW

Reklama

SERWIS SAMOCHODOWY

Reklama
Strona główna / Wydarzenia / Gminne obchody Dnia Niepodległości w Uchaniach - 11 listopada 2022
Gminne obchody Dnia Niepodległości w Uchaniach - 11 listopada 2022 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 11 listopada 2022 00:00
Gminne obchody Dnia Niepodległości w Uchaniach - 11 listopada 2022
Dnia 11 listopada 2022r. obchodziliśmy 104 Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uroczystości rozpoczęły od przemarszu pochodu patriotycznego do Kościoła pw. Wniebowzięcia N.M.P. w Uchaniach. Mszę Świętą w intencji Ojczyzny odprawił ks. Dariusz Bajwoluk – proboszcz parafii. Następnie wszyscy uczestnicy udali się na miejscowy cmentarz. Apel Poległych przeprowadził Pan Andrzej Jaroszyński – Prezes ŚZŻAK Koło Rejonowe Uchanie.  Przy Pomniku Nieznanego Żołnierza złożone zostały wieńce i wiązanki kwiatów oraz „Ogień Niepodległości” odebrany od „Sztafety Rowerowej” Hufca Związku Harcerstwa Polskiego Zgierz.
W uroczystościach udział wzięli: Pan Leszek Czerwonka – Wójt Gminy Uchanie, Pani Monika Szumiło – Zastępca Wójta, Pan Szymon Patkowski – Sekretarz Urzędu Gminy w Uchaniach, Pan Piotr Czapski – Z-ca Przewodniczącego Rady Gminy Uchanie, Pan Patryk Czerwonka – Z-ca Przewodniczącego Rady Powiatu Hrubieszów, delegacja Banku Spółdzielczego w Białopolu o/Uchanie, Pani Marzena Zarek-Wrzyszcz dyrektor wraz z gronem pedagogicznym i uczniami ze Szkoły Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Uchaniach, Pani Alicja Ważna dyrektor wraz z gronem pedagogicznym i uczniami ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Teratynie, Orkiestra Dęta, pracownicy Urzędu Gminy oraz podległych jednostek, Zuchy z 3 Gromady Zuchowej i Harcerze 9 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej im. Marii Konopnickiej z Uchań oraz mieszkańcy naszej gminy.
Druga część uroczystości odbyła się w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Uchaniach, gdzie uczestniczyliśmy w koncercie patriotycznym „Dla Niepodległej”. Mogliśmy w nim wysłuchać pieśni w wykonaniu:
- Orkiestry Dętej,
- Zespołu „Młode Wilki” składającego się z członków 3 Gromady Zuchowej im. Marii Konopnickiej w Uchaniach,
- Grupy młodzieżowej „Zawsze Razem”,
- Zespołu ludowego „Staszicowiacy” z Jarosławca  oraz Zespołu wokalno–instrumentalnego „ Zorza” z Uchań.
Po części artystycznej wszyscy zebrani częstowali się gorącym posiłkiem oraz domowymi ciastami i przystawkami. Potrawy przygotowały:
- Koło Gospodyń Wiejskich w Staszic
- Koło Gospodyń Wiejskich z Woli Uchańskiej
- Koło Gospodyń Wiejskich z Uchań
- Koło Gospodyń Wiejskich z Feliksowa
Serdecznie dziękujemy Kołom Gospodyń Wiejskich za przygotowanie tych przepysznych potraw dla wszystkich uczestników uroczystości.
Pozytywnym akcentem patriotycznym był również udział grupy „Uchanie Biegają” w biegu niepodległościowym w Hrubieszowie. Nasi biegacze ubrani w jednakowych, pięknych, biało-czerwonych koszulkach dumnie reprezentowali i promowali w tym szczególnym dniu Gminę Uchanie.
Zuchy z 3 Gromady Zuchowej im. Marii Konopnickiej w Uchaniach, które tworzą nową grupę wokalną pn. „Młode Wilki” uczestniczyły również w obchodach święta 11 listopada w sąsiedniej gminie Wojsławice, występując gościnnie u boku zespołu wokalnego „HUBAL”. Wykonali wspólnie trzy pieśni: „Biel i Czerwień” autor. Tomasz Brudnowski, „Marsz Żoliborza” oraz „Młode Wilki” autor Tomasz Brudnowski.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia.
Poprawiony: wtorek, 15 listopada 2022 14:57
 

Info

Dzieje Uchań 1484-2009 Wydanie drugie poszerzone i uzupełnione "Od czasu wydania publikacji „Dzieje Uchań 1484-2006" minęło niecałe trzy lata. Książka ukazała się i bardzo szybko znikła, ciesząc się dużym zainteresowaniem mieszkańców naszej gminy i nie tylko. Obecnie trudno ją nabyć. Stąd Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Uchań i Okolic, korzystając z nadarzającej się okazji, postanowił wznowić wydanie, które zostało rozszerzone o życie kulturalne mieszkańców gminy Uchanie, poprawione i uzupełnione.

Więcej …

LGD Hrubieszów

Stowarzyszenie Hrubieszowskie "Lepsze Jutro" Lokalna Grupa Działania
Reklama
LGD Hrubieszów

RO EFS Zamość

Reklama

Facebook LikeBox

 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack