IMG_2027-.jpg
IMG_2113.jpg
IMG_4352.jpg
IMG_2538.jpg
IMG_1157-.jpg
IMG_6136.jpg
IMG_7099.jpg
IMG_5093.jpg
IMG_7057.jpg
IMG_6519.jpg
IMG_5943.jpg
IMG_4287.jpg
IMG_1261.jpg
IMG_3753.jpg
IMG_5013.jpg
IMG_6997.jpg
IMG_3084.jpg
IMG_3619.jpg
IMG_4604.jpg
IMG_7414.jpg

Gminny Ośrodek Kultury w Uchaniach

Gminny Ośrodek Kultury w Uchaniach

Szukaj w serwisie

Sonda

Czy instytucje kultury są potrzebne gminom?
 

Gości Online

Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości 

Statystyki

Użytkowników : 7
Artykułów : 599
Zakładki : 15
Odsłon : 1290381

GBP UCHANIE

Biblioteka Uchanie:
Reklama

NAPRAWA KOMPUTERÓW

Reklama

SERWIS SAMOCHODOWY

Reklama
Strona główna / Wydarzenia / Senioriada Zamojska w Uchaniach - 25 września 2022
Senioriada Zamojska w Uchaniach - 25 września 2022 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 26 września 2022 00:00
Senioriada Zamojska w Uchaniach - Uchanie 25 wryeśnia 2022
W dniu 25 września 2022 r. na stadionie sportowym w Uchanaich odbyła się „Senioriada Zamojska”, której organizatorem było Stowarzyszenie Rozwoju Lokalnego „Zamojszczyzna” we współpracy z Polskim Związkiem Łowieckim – Zarząd Okręgowy w Zamościu i partnerstwem Gminy Uchanie. Uroczystego otwarcia Senioriady dokonał Pan Sławomir Zawiślak – Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej jednocześnie Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Lokalnego „Zamojszczyzna”. Kilka słów do wszystkich przybyłych seniorów z życzeniami dobrej zabawy skierował również Pan Szymon Patkowski – Sekretarz Urzędu Gminy w Uchaniach.
W Senioriadzie udział wzięło łącznie ponad sto pięćdziesiąt osób z powiatu hrubieszowskiego i zamojskiego. Na początek wszyscy seniorzy chętni brać udział w przygotowanych rozrywkach, otrzymali pamiątkowe koszulki oraz książki i publikacje ufundowane przez Stowarzyszenie „Zamojszczyzna”. Seniorzy uczestniczyć mogli w różnych zabawach i konkurencjach sportowych, które poprowadził Pan Wojciech Swatowski. Mieli również okazję aktywnie brać udział w zwiedzaniu naszej miejscowości dołączając do spaceru nordik walkig z przewodnikiem. Po Uchaniach oprowadzał uczestników Pan Romuald Nowak historyk, regionalista i nauczyciel w Szkole Podstawowej im Papieża Jana Pawła II w Uchaniach. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Kościoła pw. Wniebowzięcia NMP w Uchaniach należącego do zabytków klasy „0”, dalej przeszliśmy do kapliczki św. Antoniego ze źródełkiem, następnie aleją bukową w stronę zamczyska i ruin dworu z XIV wieku. Powrót aleją kasztanową i wąwozami do kapliczki św. Jana Nepomucena. Przy końcu zwiedzania zatrzymaliśmy się w miejscowym parku przy pomniku „Obrońcom Ojczyzny”. Większość ścieżki, którą odbywał się spacer należy do niebieskiego szlaku Tadeusz Kościuszki biegnącego od kopca Kościuszki w Uchańce przy granicy z Ukrainą i prowadzi aż do Krasnegostawu.
Po intensywnym zwiedzaniu i powrocie na miejsce imprezy był czas na posiłek i rozrywkę. W Senioriadzie Zamojskiej brało udział również cztery Koła Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Uchanie. Były to: KGW Feliksów, KGW Drohiczany, KGW Wola Uchańska i KGW Bokinia. Koła przygotowały obfity poczęstunek dla wszystkich seniorów przybyłych w tym dniu na imprezę. Oferowały m.in. forszmak, bigos, kluski śląskie z sosem pieczarkowym, zupa kartoflanka, kasza z sosem myśliwskim, kiełbaski z grilla, pierożki drożdżowe i cebularze, pieczony swojski chleb, różnego rodzaju ciasta jak również kawa, herbata i kompot. Członkinie z poszczególnych Kół Gospodyń wzięły również udział w Konkursie kulinarnym w lepieniu pierogów na czas. Zadaniem było przygotowanie ciasta i farszu oraz ulepienie w czasie piętnastu minut jak największą ilość pierogów. I miejsce z ilością 48 ulepionych pierogów zajęło KGW Feliksów, II miejsce z ilością 37 ulepionych pierogów zdobyło KGW Wola Uchańska, III miejsce z ilością 35 ulepionych pierogów zajęło KGW Drohiczany, IV miejsce z ilością 34 ulepionych pierogów zajęło KGW Bokinia. Nagrody w postaci bonów do wykorzystania przez KGW ufundował Wójt Gminy Uchanie - Pan Leszek Czerwonka. Nagrody zwycięzcom wręczała Pani Monika Szumiło – z-ca Wójta Gminy Uchanie, która również oceniała tę konkurencję. W części muzyczno rozrywkowej wystąpił chór seniorów „Wigoraki” z Zamościa którego kierownikiem jest Pani Jagoda Kopyś. W muzyczno-wokalnym programie sarmackim w przepięknych strojach stylizowanych z przełomu XVII i XVIII w. zaprezentował się zespół „Lolek Orkiestra” z Zamościa. Na zakończenie wszystkich gości bawił DJ Lelo z Uchań.
Był to z pewnością bardzo aktywnie fizycznie, wesoło i przyjemnie spędzony czas. Senioriada w Uchaniach była jedną z cyklu imprez organizowanych przez Stowarzyszenie Rozwoju Lokalnego „Zamojszczyzna”. Tydzień wcześniej 18 września odbyła się w miejscowości Turobin w powiecie biłgorajskim. Po Senioriadzie w Uchanaich  kolejna odbędzie się w Zwierzyńcu w dniu 2 października 2022r. Wszystkim seniorom szczerze polecamy i zachęcamy do udziału.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia -->

Poprawiony: środa, 28 września 2022 11:04
 

Info

.

LGD Hrubieszów

Stowarzyszenie Hrubieszowskie "Lepsze Jutro" Lokalna Grupa Działania
Reklama
LGD Hrubieszów

RO EFS Zamość

Reklama

Facebook LikeBox

 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack