Strona główna / Wydarzenia / III Fiesta Uchańska - 3 lipca 2022
III Fiesta Uchańska - 3 lipca 2022 PDF Drukuj Email
poniedziałek, 04 lipca 2022 00:00
III FIESTA UCHAŃSKA - 3 lipca 2022
W dniu 3 lipca 2022r. bawiliśmy się wspólnie z Kołami Gospodyń Wiejskich z tereny Gminy Uchanie już na III Fieście Uchańskiej. Rozpoczęła się ona paradą Kół, które przeszyły w swoich tradycyjnych barwnych strojach przez plac festynowy. Oficjalnego otwarcia dokonał Wójt Gminy Uchanie Pan Leszek Czerwonka. Pani Marzena Zarek-Wrzyszcz Dyrektor szkoły Podstawowej w Uchaniach w ramach wdzięczności wręczyła przedstawicielom KGW pamiątkowe podziękowania a otrzymali je za przygotowanie kremówek dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Uchaniach z okazji obchodzonego 17 maja Dnia Papieskiego, jak również rocznicy nadania imienia Szkole. Wyróżnione Koła to: Koło Gospodyń Wiejskich z Chyżowic, Uchań, Feliksowa, Rozkoszówki oraz Woli Uchańskiej.
W ramach wspólnej integracji Panie oraz Panowie z Kół Gospodyń Wiejskich, które uczestniczyły w III Fieście Uchańskiej wzięły udział w specjalnie przygotowanej dla nich mini olimpiadzie sportowej. Wszyscy bardzo dzielnie walczyli o miejsce na podium i dlatego też w wyniku końcowym zajęli równorzędne pierwsze miejsca. Nagrody ufundował oraz wręczył Wójt Gminy Uchanie Pan Leszek Czerwonka. W dalszej części mogliśmy oglądać dzieci z wszystkich grup tanecznych działających przy Gminnym Ośrodku Kultury w Uchaniach, które pracują pod czujnym okiem Pani Elżbiety Szumiło, solistkę Alicję Stopa, zespołu ludowego „Staszicowiacy” z Jarosławca, zespołu wokalno – instrumentalnego „ Zorza” z Uchań. Wszyscy mogliśmy również wysłuchać koncertu Sylwestra Domańskiego – piosenkarza, autora muzyki i tekstów, promotora polskiej poezji, lidera zespołu Fabryka. Nie zapomnieliśmy również o naszych najmłodszych uczestnikach pikniku. Wzięli one udział w mini olimpiadzie sportowej za co otrzymały nagrody.
Potrawy, które przygotowały Koła Gospodyń Wiejskich były jak zawsze wyśmienite, kto próbował ten wie.
Zabawa taneczna do północy z niezawodnym zespołem ORION.
Zarówno pogoda jak i frekwencja nam dopisały, wobec czego zgodnie uznaliśmy, że spotykamy się za rok na kolejnej Fieście Uchańskiej.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia --> TUTAJ
Poprawiony: wtorek, 05 lipca 2022 11:36

prowadzi zapisy do dziecięcych i młodzieżowych kół zainteresowań
- taneczne dla dzieci
- wokalne
- plastyczne

Zachęcamy bardzo serdecznie dzieci i młodzież do odwiedzania naszego ośrodka.