S1070059.jpg

Strona główna / Wydarzenia / XX Powiatowy Przegląd Piosenki Żołnierskiej i Partyzanckiej - Teratyn 15 sierpnia 2021
XX Powiatowy Przegląd Piosenki Żołnierskiej i Partyzanckiej - Teratyn 15 sierpnia 2021 PDF Drukuj Email
poniedziałek, 16 sierpnia 2021 00:00
W dniu 15 sierpnia 2021 roku na placu przy Szkole Podstawowej w Teratynie odbył się Jubileuszowy XX Powiatowy Przegląd Piosenki Żołnierskiej i Partyzanckiej.

Przesłuchania konkursowe rozpoczęły Harcerze z 9 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej i Zuchy z 3 Gromady Zuchowej im. Marii Konopnickiej w Uchaniach z piosenkami: "Babka w klapkach" grupy "Wołosatki"oraz "Gdzie jesteście Rudy, Alku, Zośko"
W konkursie udział wzięło dwanaście zespołów śpiewaczych.
Komisja konkursowa w składzie:
Pan Paweł Kłosiński - p.o. Dyrektora Wydziału Organizacji, Kultury Sportu i Promocji Starostwa Powiatowego w Hrubieszowie,
Pan Michał Kołtun - wodzirej, konferansjer, gitarzysta i członek zespołu muzycznego "Riders",
Pan Paweł Bobel - gitarzysta w zespole "Orion", Kapeli "Kwintesekcja Band" i zespołu "Kwadrans"
Po przesłuchaniu wszystkich wykonawców postanowiła przyznać:
W kategorii zespół śpiewaczy z kapelą:
I miejsce "Kapela Mirecka"
II miejsce "Ostrowiacy" z Ostrówka
III miejsce "Kresowianki" z Żabcza
W kategorii zespół śpiewaczy z podkładem muzycznym lub instrumentem:
I miejsce "Jagiellonki" z Horodła
II miejsce "Zorza" z Uchań
III miejsce "Niepokorni" z Trzeszczan
Wyróżnienie dla:
Zespól "Echo" z Trzeszczan
Zespołu Ludowego "Staszicowiacy" z Jarosławca
Nagrody wręczali: Pani Aneta Karpiuk - Starosta Powiatu Hrubieszowskiego, Pan Marcin Romanowski - Wiceminister w Ministerstwie Sprawiedliwości, Pan Leszek Czerwonka - Wójt Gminy Uchanie.
Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe.
Dziękujemy bardzo serdecznie wszystkim uczestnikom, miłośnikom piosenki żołnierskiej, którzy są obecni zawsze od wielu lat na naszym przeglądzie i razem z nami świętują w tym dniu uroczyście Święto Wojska Polskiego.
Organizatorem Przeglądu Piosenki Żołnierskiej i Partyzanckiej Uchanie 2021 - Teratyn 15 sierpnia 2021 jest Gminny Ośrodek Kultury w Uchaniach, Starostwo Powiatowe w Hrubieszowskie oraz Urząd Gminy w Uchaniach.
Poprawiony: wtorek, 17 sierpnia 2021 07:52

.