S1050024.jpg

Strona główna / Wydarzenia / Wspólne Kolędowanie "Hej Kolęda, Kolęda" - 26 stycznia 2020
Wspólne Kolędowanie "Hej Kolęda, Kolęda" - 26 stycznia 2020 PDF Drukuj Email
poniedziałek, 27 stycznia 2020 00:00
Hej Kolęda, Kolęda - 26 stycznia 2019
Nie ma w kalendarzu dni bardziej uroczystych, kiedy to tradycja łączy się ze współczesnością, a rodzinna przeszłość z teraźniejszością... . W pamięci wciąż odżywają zapamiętane z dzieciństwa świąteczne zwyczaje, rośnie pragnienie, by znowu ucieszyć blaskiem choinki, poczuć w ustach smak domowego makowca czy kutii a szczególnie wspomnienie niecierpliwie rozwiązywane wstążeczki prezentów. Boże Narodzenie przychodzi co roku i chociaż wielu z nas zarzeka się, że święta urządza się przede wszystkim ze względu na dzieci, ale tak naprawdę wszyscy dajemy się ponieść atmosferze pełnej duchowych wzruszeń, domowego ciepła i harmonii. Z okresem Bożego Narodzenia łączy się wiele pięknych tradycji. Jedną z nich jest wspólne śpiewanie kolęd. Nawiązując do tego starego zwyczaju, jak co roku pod koniec stycznia spotykamy się w Gminnym Ośrodku Kultury w Uchaniach na Wspólnym Kolędowaniu. Tego dnia mieliśmy przyjemność wysłuchać pięknych kolęd w wersji instrumentalnej wykonanych przez naszą Orkiestrę Dętą, która gra pod dyrekcją Pana Jana Rybczyńskiego. Z krótkimi koncertami kolęd i pastorałek wystąpiły nasze rodzime zespoły śpiewacze "Staszicowiacy" z Jarosławca i "Zorza" z Uchań. Oba zespoły przygotowali instruktorzy Pan Jan Tokarz oraz Pani Małgorzata Winnik. Wystąpiła również zaprzyjaźniona z naszym Ośrodkiem młodziutka solistka Dominika Szumiło. Z pewnością atrakcją dla wszystkich zebranych były występy i efektowne pokazy taneczne najmłodszych uczestników spotkania, którzy regularnie biorą udział w zajęciach tanecznych w GOK w Uchaniach. Grupy "Biedroneczki", "Żabki", "Chokolate" i "Energy" do występu przygotowała Pani Elżbieta Szumiło. Było to z pewnością przyjemnie i wesoło spędzone popołudnie. Dziękujemy bardzo serdecznie wszystkim wykonawcom, instruktorom, rodzicom i publiczności za wspólne spotkanie kolędowe. Dziękujemy również Panu Andrzejowi Guzikowi członkowi Zarządu Spółdzielni Mleczarskiej w Krasnymstawie za dostarczenie na nasze spotkanie kolędowe produktów mlecznych. Dziękujemy Spółdzielni Mleczarskiej w Krasnymstawie za ich ufundowanie oraz Pani Lucynie Charczuk Prezes Stowarzyszenia Kobiet Gminy Uchanie za pomoc w ich pozyskaniu.

Poprawiony: poniedziałek, 27 stycznia 2020 11:39

Zapraszamy do odwiedzania Galerii zdjęć GOK-u.