IMG_2538.jpg
IMG_2113.jpg
IMG_3635.jpg
IMG_4877.jpg
IMG_3479.jpg
IMG_6369.jpg
IMG_3616.jpg
IMG_4094.jpg
IMG_6772.jpg
DSC_0206.jpg
IMG_5670.jpg
IMG_7406.jpg
IMG_1440.jpg
IMG_4287.jpg
IMG_7197.jpg
IMG_2726.jpg
IMG_3521.jpg
IMG_1121.jpg
IMG_4794.jpg
IMG_6227.jpg

Gminny Ośrodek Kultury w Uchaniach

Gminny Ośrodek Kultury w Uchaniach

Szukaj w serwisie

Sonda

Czy instytucje kultury są potrzebne gminom?
 

Gości Online

Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości 

Statystyki

Użytkowników : 238
Artykułów : 542
Zakładki : 15
Odsłon : 925864

GBP UCHANIE

Biblioteka Uchanie:
Reklama

NAPRAWA KOMPUTERÓW

Reklama

SERWIS SAMOCHODOWY

Reklama
Strona główna / Wydarzenia / Uchańska Eskapada Rowerowa - Uchanice 29 sierpnia 2019
Uchańska Eskapada Rowerowa - Uchanice 29 sierpnia 2019 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 03 września 2019 00:00
Uchańska Eskapada Rowerowa 29 sierpnia 2019
Dnia 29 sierpnia 2019 roku na zakończenie wakacji odbyła się gra terenowa pod nazwą "Uchańska Eskapada Rowerowa". Zabawa odbywała się tylko na terenie miejscowości Uchanie. Mogły w niej brać udział dzieci z całej gminy wraz z rodzicami lub opiekunami. Zabawa rozpoczęła się o godz. 9:00 na placu targowym /przystani/ w Uchaniach. Uczestnicy zostali podzieleni na grupy i tak przemieszczali się ulicami Uchań od punktu do punktu. Wyposażone w rowery, kamizelki odblaskowe, ochraniacze i kaski odwiedzali najbardziej znaczące miejsca w naszej miejscowości. Na każdym punkcie mieli za zadanie rozwiązywać powierzone im zadania przy okazji zapoznawać się z różnymi zawodami. Na rajd przygotowane było sześć punktów kontrolnych, gdzie obecni byli opiekunowie tego miejsca, którzy wyznaczali zadania poszczególnym grupom naszej eskapady.
Pierwszym punktem była Szkoła Podstawowa im. Papieża Jana Pawła II w Uchaniach. Tam zlokalizowany był punkt pod nazwą "STRAŻNIK". Dziękujemy Panu Sławomirowi Wójtowiczowi funkcjonariuszowi Straży Granicznej z Horodła za przygotowanie oraz prezentację sprzętu a także przybliżenie dzieciom ciekawych tajników pracy funkcjonariusza Straży Granicznej.
Drugi punkt pod nazwą "LEŚNIK" zlokalizowany został u podnóża Kościoła Parafialnego pod wezwaniem Wniebowzięcia N.M.P. w Uchaniach. Dziękujemy Panu Markowi Danilczukowi pracownikowi Nadleśnictwa Strzelce za przygotowanie ciekawych zadań i wystawy oraz zapoznanie dzieci z pracą leśnika.
Trzeci punkt to "OLIMPIJCZYK" zlokalizowany na stadionie sportowym w Uchaniach. Tam czekało na dzieci wiele ciekawych zabaw sportowych.
Czwarty punkt "BIBLIOTEKARZ" w Gminnej Bibliotece Publicznej w Uchaniach. Dzieci zapoznały się z pracą bibliotekarza oraz rozwiązywały rebusy i zadania związane z literaturą dla dzieci. Dziękujemy Pani Zofii Dragan Dyrektor Biblioteki w Uchaniach za obsługę punktu i przeprowadzenie zabaw.
Piąty punkt pod nazwą "KOWAL" był w starej kuźni w Woli Uchańskiej. Opiekunem miejsca był Pan Krzysztof Charczuk. Przy pomocy Pani Iwony Sitarczuk zapoznali dzieci z niestety rzadko już spotykanym, ginącym zawodem kowala.
Szósty punkt "URZĘDNIK". Dzieci zapoznawały się z pracą administracyjną w Urzędzie Gminy w Uchaniach na różnych stanowiskach. Opiekunami tego punktu byli Pan Leszek Czerwonka Wójt Gminy Uchanie i Pan Szymon Patkowski Sekretarz Urzędy Gminy w Uchaniach. Opiekunowie przygotowali dla uczestników ciekawe łamigłówki matematyczno-logiczne a za dobre rozwiązanie otrzymały słodki upominek.
Na zakończenie eskapady zorganizowane zostało ognisko z pieczonymi kiełbaskami oraz słodki poczęstunek przygotowany przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z miejscowości Staszic.
Wspaniała zabawa, która z pewnością wpisze się w przyszłoroczny kalendarz wydarzeń Gminnego Ośrodka Kultury w Uchaniach.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia --> TUTAJ
Poprawiony: wtorek, 03 września 2019 15:15
 

Info

Dzieje Uchań 1484-2009 Wydanie drugie poszerzone i uzupełnione "Od czasu wydania publikacji „Dzieje Uchań 1484-2006" minęło niecałe trzy lata. Książka ukazała się i bardzo szybko znikła, ciesząc się dużym zainteresowaniem mieszkańców naszej gminy i nie tylko. Obecnie trudno ją nabyć. Stąd Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Uchań i Okolic, korzystając z nadarzającej się okazji, postanowił wznowić wydanie, które zostało rozszerzone o życie kulturalne mieszkańców gminy Uchanie, poprawione i uzupełnione.

Więcej …

LGD Hrubieszów

Stowarzyszenie Hrubieszowskie "Lepsze Jutro" Lokalna Grupa Działania
Reklama
LGD Hrubieszów

RO EFS Zamość

Reklama

Facebook LikeBox

 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack