IMG_4604.jpg
IMG_4212.jpg
IMG_5579.jpg
IMG_2272.jpg
IMG_1144.jpg
IMG_4094.jpg
IMG_0530.jpg
IMG_6452.jpg
IMG_2563.jpg
IMG_6066.jpg
IMG_1338-.jpg
DSC_0079.jpg
IMG_5226.jpg
IMG_6820.jpg
IMG_6674.jpg
IMG_5013.jpg
IMG_5426.jpg
IMG_6761.jpg
IMG_5093.jpg
IMG_5383.jpg

Gminny Ośrodek Kultury w Uchaniach

Gminny Ośrodek Kultury w Uchaniach

Szukaj w serwisie

Sonda

Czy instytucje kultury są potrzebne gminom?
 

Gości Online

Naszą witrynę przegląda teraz 23 gości 

Statystyki

Użytkowników : 243
Artykułów : 546
Zakładki : 15
Odsłon : 963753

GBP UCHANIE

Biblioteka Uchanie:
Reklama

NAPRAWA KOMPUTERÓW

Reklama

SERWIS SAMOCHODOWY

Reklama
Strona główna / Wydarzenia / I Fiesta Uchańska - 22 czerwca 2019
I Fiesta Uchańska - 22 czerwca 2019 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 24 czerwca 2019 00:00
I FIESTA UCHAŃSKA - 22 czerwca 2019
I Fiesta Uchańska za nami. Wydarzenie miało miejsce 22 czerwca 2019 roku na stadionie sportowym w Uchaniach. Super impreza integracyjna, promująca nowo powstałe, młode Koła Gospodyń Wiejskich z terenu naszej gminy. Ideą imprezy była przede wszystkim integracja, wymiana doświadczeń, przepisów i ciekawostek kulinarnych. Zależało nam również aby produkty, które oferują konsumentom były wytwarzane na ich oczach, aby mogli obserwować cały proces produkcji poszczególnych wyrobów, od przygotowania składników, łączenia ich, przyprawiania, dekorowania do podania klientom. Każdy, kto tylko był obecny miał możliwość śledzić cały ten postęp przebiegu prac na żywo. Panie i Panowie :) z Kół mięli przez to wysoko postawioną poprzeczkę ale poradzili sobie z tym zadaniem wyjątkowo sprawnie. Wszystkie przygotowane potrawy były wykonane według ich własnych przepisów. Mamy nadzieję, że nikt nie wrócił z naszej imprezy głodny ;). Dodatkowo każde KGW przygotowało przepyszne, różnorodne ciasta na wspólny stół jarmarczny.
W spotkaniu uczestniczyły i potrawy dla nas przygotowywały Panie a także Panowie z Kół:
Koło Gospodyń Wiejskich Staszic - placki ziemniaczane;
Koło Gospodyń Wiejskich Mojsławice - pierogi ruskie i pierogi z kaszą;
Koło Gospodyń Wiejskich Rozkoszówka - pomoc kuchenna innym kołom;
Koło Gospodyń Wiejskich Pielaki - naleśniki na słodko i słono oraz gofry;
Koło Gospodyń Wiejskich Uchanie - chłodnik, pierogi z buraczkami i pierogi ze szpinakiem oraz wędlina prosto z wędzarni;
Koło Gospodyń Wiejskich Wola Uchańska - gulasz z babką ziemniaczaną, smalec, ogórek i chleb swojski;
Koło Gospodyń Wiejskich Miedniki - gołąbki;
Koło Gospodyń Wiejskich Jarosławiec - pierogi z mięsem;
Koło Gospodyń Wiejskich Drohiczany - barszczyk czerwony, pieczone pierożki i czubarynki;
Impreza rozpoczęła się od barwnej parady Kół Gospodyń Wiejskich działających  na terenie Gminy Uchanie. Gości oficjalnie powitał Pan Leszek Czerwonka - Wójt Gminy Uchanie. Fiesta Uchańska miała w swoim scenariuszu jedno bardzo ważne wydarzenie. Odbyła się premiera utworu muzycznego specjalnie napisanego na tą uroczystość, promującego Gminę Uchanie pt. "Ziemio jedyna, ziemio moja". Utwór zaprezentował zespół wokalno-instrumentalny "Zorza" z Uchań. Muzykę i słowa do piosenki napisał Pan Adam Szabat - wokalista, kompozytor, trener wokalny Hrubieszowskiej Akademii Śpiewu. Kilka znanych i popularnych polskich piosenek przy akompaniamencie gitary akustycznej zaprezentował duet Ania Wróblewska i Paweł Bobel. Na scenie zawsze znajdziemy miejsce dla najmłodszych naszych artystów. Żwawo zatańczyły dziecięce grupy taneczne: Chocolate - Black Magic, Żabki - Cotton Eye Joe, Biedroneczki - Pipi Langstrumpf i Fantastic - Kaktus, Light it up Mix. Także w duetach tanecznych Wiktoria Panas i Oliwia Kaziuk oraz Martyna Hajduk i Magda Blicharz. Wokalnie: Młodzieżowa grupa wokalna "Zawsze razem" z GOK w Uchaniach i Dominika Szumiło, Zespół "Zorza" z Uchań i Zespół Ludowy "Staszicowiacy" z Jarosławca. Na ludową nutę z zabawnymi przyśpiewkami bawiła nas Kapela Kwinte-Sekcja Band, a młodzieżową muzyką umilał nam zabawę Zespół RIDERS zaś ponadczasowe, nieśmiertelne polskie przeboje rockowe przypomniał nam Zespół COMBAT.
Nie zapomnieliśmy oczywiście o najmłodszej publiczności naszego festynu. Przygotowaliśmy strefę relaksu dla dzieci i blok zabaw animacyjnych z nagrodami, w których uczestniczyć mogli również rodzice. Dla dzieci dostępne były również zjeżdżalnie dmuchane i karuzela a dla starszych bufety handlowe, które wystawiał Pan Paweł Klasura "Świat Rozrywki" z Żółtaniec Kolonii koło Chełma. Nagłośnienie imprezy i zabawa do północy dzięki zaprzyjaźnionemu już z GOKiem zespołowi YAX z Chełma :).
Oficjalnie również otwarta tego dnia została wewnętrzna siłownia-fitness znajdująca się w budynku z trybunami na terenie stadionu sportowego w Uchaniach przygotowana przez Gminę Uchanie i Sołectwo Uchanie. Z siłowni będą mogli korzystać mieszkańcy naszej gminy w każdy wtorek, środę i czwartek w godzinach od 17:00 doi 20:00 oraz sobotę i niedzielę od 12:00 do 16:00.
Swoje stoisko miało także Towarzystwo Przyjaciół Uchań i Okolic gdzie najmłodsi uczestnicy Fiesty mieli do dyspozycji ogromną mapę Uchań, na której mogli zaznaczyć ważne i ciekawe dla nich miejsca. Do nabycia były również publikacje zawierające szczegółową historię gminy pt. "Dzieje Uchań...". Była również do obejrzenia i poczytania wystawa przygotowana specjalnie dla Izby Pamięci Gminy Uchanie zawierająca m.in. najstarsze dzieje Uchań, historię Kościoła w Uchaniach, historię szkolnictwa i zamku Uchańskiego.
Organizatorami imprezy byli: Wójt Gminy Uchanie, Koło Gospodyń Wiejskich w Uchaniach, Koło Gospodyń Wiejskich Wola Uchańska oraz Gminny Ośrodek Kultury w Uchaniach.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia --> TUTAJ
Poprawiony: sobota, 29 czerwca 2019 22:46
 

Info

.

LGD Hrubieszów

Stowarzyszenie Hrubieszowskie "Lepsze Jutro" Lokalna Grupa Działania
Reklama
LGD Hrubieszów

RO EFS Zamość

Reklama

Facebook LikeBox

 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack