IMG_3521.jpg
IMG_4427.jpg
IMG_3088.jpg
IMG_0312.jpg
IMG_7298.jpg
IMG_7539.jpg
IMG_3619.jpg
IMG_6605.jpg
IMG_1440.jpg
IMG_5226.jpg
IMG_4287.jpg
DSC_0382.jpg
IMG_4067.jpg
IMG_1149.jpg
IMG_7406.jpg
IMG_2868.jpg
IMG_3985.jpg
IMG_6761.jpg
IMG_7087.jpg
IMG_5426.jpg

Gminny Ośrodek Kultury w Uchaniach

Gminny Ośrodek Kultury w Uchaniach

Szukaj w serwisie

Sonda

Czy instytucje kultury są potrzebne gminom?
 

Gości Online

Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości 

Statystyki

Użytkowników : 238
Artykułów : 542
Zakładki : 15
Odsłon : 925859

GBP UCHANIE

Biblioteka Uchanie:
Reklama

NAPRAWA KOMPUTERÓW

Reklama

SERWIS SAMOCHODOWY

Reklama
Strona główna / Wydarzenia / Wspólne Kolędowanie - 27 stycznia 2019
Wspólne Kolędowanie - 27 stycznia 2019 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 28 stycznia 2019 10:00
Wspólne Kolędowanie - 27 stycznia 2019 Zgodnie z chrześcijańską tradycją i staropolskimi obrzędami od wielu lat w drugiej połowie stycznia organizowane są w Gminnym Ośrodku Kultury w Uchaniach spotkania kolędowe, w których zawsze chętnie uczestniczy wiele artystów na scenie jak i osób  na widowni. Również w tym roku, 27 stycznia po niedzielnej Mszy Św. spotykamy się na "Wspólnym Kolędowaniu" i radowaniu się z narodzin Pana, Jezusa Chrystusa.
Kolędy stanowią nasz cenny skarb w dziedzictwie kulturalnym. W okresie Bożego Narodzenia, a szczególnie w wieczór Wigilijny radują serca Polaków, pogłębiają więź rodzinną i narodową. Aby tak nadal było, mamy obowiązek dbać o ten skarb narodowy aby go nie zatracić. Musimy radośnie śpiewać kolędy w naszych mieszkaniach, wspólnie w rodzinach i na różnych spotkaniach.
W czasie tego radosnego spotkania zabrzmiało wiele kolęd i pastorałek w różnych ciekawych wykonaniach czy aranżacjach. Pięknym sentymentalnym utworem pt. "Mario czy już wiesz..." przywitała wszystkich licznie zgromadzonych i uczestników na "Wspólnym Kolędowaniu" młodziutka solistka Dominika Szumiło. Miło nam było gościć na spotkaniu osoby reprezentujące Urząd Gminy w Uchaniach, Pana Szymona Patkowskiego - sekretarza Urzędu Gminy i radnych Rady Gminy Pana Sławomira Mikitę i Pana Wacława Załuskiego. Ciekawym punktem programy było przedstawienie kolędowe zaprezentowane przez grupę teatralną złożoną z przedstawicieli klubu seniora, dzieci z kółek zainteresowań i przedstawicieli zespołu wokalnego "Zorza" pt. "Jasełka na wesoło". Pieczę nad przedstawieniem i koordynatorem całego przedsięwzięcia była emerytowana Dyrektor GOK Pani Anna Król. Największym zainteresowaniem zaś cieszyły się /szczególnie wśród rodziców/ występny najmłodszych uczestników spotkania czyli dziecięcych grup tanecznych z GOK w Uchaniach. Były to grupy: Biedroneczki, Fantastic, Chocolate i Żabki, a przygotowała je do występu Pani Ela Szumiło. Jeśli odbywa się u nas kolędowanie to oczywiście nie mogło zabraknąć występu naszej Orkiestry Dętej pod dyrekcją Pana Jana Rybczyńskiego. Wystąpiły również dziewczynki z młodzieżowej grupy wokalnej "Zawsze Razem", które pracują pod bacznym okiem instruktora Pana Krzysztofa Jasiuka. Na zakończenie naszego spotkania kolędowego wystąpił Zespół Ludowy "Staszicowiacy" i jak na zespół ludowy przystało w pięknych, kolorowych ludowych strojach. Zespól "Staszicowiacy" i "Zorza" przygotował do występu instruktor Pan Paweł Bobel. Całe wydarzenie poprowadziła instruktorka Pani Anna Wróblewska. Dziękujemy bardzo wszystkim artystom występującym na scenie, rodzicom dzieci, gościom zaproszonym i wszystkim zgromadzonym w tym dniu na "Wspólnym Kolędowaniu" za wspólne świętowanie Bożego Narodzenia. Niesamowicie radośnie i wesoło spędzony to czas.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia --> TUTAJ
Poprawiony: wtorek, 29 stycznia 2019 12:32
 

Info

Zapraszamy do odwiedzania Galerii zdjęć GOK-u.

LGD Hrubieszów

Stowarzyszenie Hrubieszowskie "Lepsze Jutro" Lokalna Grupa Działania
Reklama
LGD Hrubieszów

RO EFS Zamość

Reklama

Facebook LikeBox

 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack