Strona główna / Wydarzenia / Ognie Niepodległości - Uchanie 10 listopada 2018
Ognie Niepodległości - Uchanie 10 listopada 2018 PDF Drukuj Email
sobota, 10 listopada 2018 00:00
Ognie Niepodległości - Uchanie 10 listopada 2018Gmina Uchanie przyłączyła się do inicjatywy "Ognie Niepodległości", której inicjatorem jest Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej - Komenda Okręgu Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej w Lublinie.
Patronat honorowy objął nad wydarzeniem Pan Przemysław Czarnek - Wojewoda Lubelski. Celem inicjatywy było uroczyste uczczenie setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.
Punktualnie o godzinie 21:00 symboliczne "Ognie Niepodległości" honorowo rozpaliła Pani Maria Gumieniak - Wójt Gminy Uchanie. Zgodnie z programem wydarzenia, wspólnie razem, licznie zebrani mieszkańcy naszej gminy zaśpiewali pełny Hymn Polski Mazurek Dąbrowskiego. Wysłuchaliśmy również wystąpienia Wójta Gminy Uchanie oraz Odezwy Komitetu Honorowego Obchodów Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada w Województwie Lubelskim, którą odczytała Pani Agnieszka Włodarczyk - Dyrektor GOK w Uchaniach. Zakończeniem spotkania było wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.
Ogromne podziękowania składamy wszystkim mieszkańcom naszej gminy za tak liczne przybycie oraz strażakom z OSP Uchanie za przygotowanie ogniska i dodatkowego oświetlenia. Podziękowania kierujemy także dla Nadleśnictwa Strzelce za dostarczenie drewna na ognisko, a także dla Pana Radosława Kalisza za obecność i reprezentowanie w tym dniu swojej jednostki.

Galeria zdjęć z wydarzenia do obejrzenia TUTAJ. Zapraszamy
Więcej informacji na profilu GOK-u na Facebooku https://www.facebook.com/gokuchanie/
Poprawiony: piątek, 16 listopada 2018 12:43

Dzieje Uchań 1484-2009 Wydanie drugie poszerzone i uzupełnione "Od czasu wydania publikacji „Dzieje Uchań 1484-2006" minęło niecałe trzy lata. Książka ukazała się i bardzo szybko znikła, ciesząc się dużym zainteresowaniem mieszkańców naszej gminy i nie tylko. Obecnie trudno ją nabyć. Stąd Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Uchań i Okolic, korzystając z nadarzającej się okazji, postanowił wznowić wydanie, które zostało rozszerzone o życie kulturalne mieszkańców gminy Uchanie, poprawione i uzupełnione.