IMG_1297-.jpg
IMG_5226.jpg
IMG_1144.jpg
IMG_4212.jpg
IMG_3458.jpg
IMG_0530.jpg
IMG_6761.jpg
IMG_6992.jpg
DSC_0354.jpg
IMG_6820.jpg
IMG_2538.jpg
IMG_6213.jpg
IMG_2227.jpg
IMG_3753.jpg
IMG_0498.jpg
IMG_1354.jpg
IMG_0137.jpg
IMG_6987.jpg
IMG_2027-.jpg
IMG_0371.jpg

Gminny Ośrodek Kultury w Uchaniach

Gminny Ośrodek Kultury w Uchaniach

Szukaj w serwisie

Sonda

Czy instytucje kultury są potrzebne gminom?
 

Gości Online

Naszą witrynę przegląda teraz 42 gości 

Statystyki

Użytkowników : 243
Artykułów : 545
Zakładki : 15
Odsłon : 960646

GBP UCHANIE

Biblioteka Uchanie:
Reklama

NAPRAWA KOMPUTERÓW

Reklama

SERWIS SAMOCHODOWY

Reklama
Strona główna / Wydarzenia / DZIEŃ KOBIET w Gminie Uchanie - 11 marca 2018
DZIEŃ KOBIET w Gminie Uchanie - 11 marca 2018 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 12 marca 2018 10:00
DZIEŃ KOBIET w Gminie Uchanie - 11 marca 2018Od ponad stu lat niemalże w tym samym czasie w wielu miastach, miasteczkach, wsiach i gminach na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kobiet. To piękne święto wszystkich pań, które warto spędzić inaczej niż pozostałe dni w roku. Dla panów 8 marca jest okazją do tego, by podziękować paniom za wszystkie ważne role jakie pełnią w ich życiu.
My wzorem ubiegłego roku również pragniemy podziękować wybranym kobietom, za to, że wpłynęły na kształtowanie się kultury na terenie naszej gminy. Zostały one uhonorowane unikatowymi, ręcznie robionymi statuetkami KOBIETA KULTURY GMINY UCHANIE oraz przygotowanych zostało kilka krótkich koncertów muzyczno-wokalnych przygotowanych specjalnie na tą okoliczność.

Poprzez udział w kulturze stajemy się ludźmi bardziej wrażliwymi, poszerzamy swoje zainteresowania, pasje i rozwijamy swoje osobowości. Na terenie naszej gminy mieszkają i pracują kobiety, które od wielu lat społecznie lub zawodowo zajmują się upowszechnianiem i propagowaniem kultury lokalnej. Za ich codzienną pracę na rzecz rozwoju kultury i edukacji należą się im gorące podziękowania. Statuetki otrzymały trzy Panie wyróżnione przez jury za szczególne osiągnięcia propagujące i upowszechniające szeroko pojęta kulturę w społeczności lokalnej naszej gminy. Każda z Pań wyróżnia się innymi zasługami ale dla nas są jednakowo ważne i bardzo wartościowe.
Statuetki otrzymały:

Pani Jadwiga Siedlakiewicz - wieloletni pracownik Gminnego Ośrodka Kultury w Uchaniach, instruktor ds. teatru i recytacji. Wdzięczną ale również ciężką pracą z pewnością zaraziła wielu swoich uczniów dalszym rozwijaniem pasji związanych z teatrem czy literaturą. Zawsze uprzejma i miła nawet w trudnych sytuacjach, sprawiedliwa i koleżeńska wobec współpracowników. Przed odejściem na zasłużoną emeryturę pełniła na krótko obowiązki Dyrektora GOK w Uchaniach.

Pani Teresa Łubiarz - Przewodnicząca Gminnej Rady Kół Gospodyń Wiejskich w Uchaniach, do niedawna Prezes Stowarzyszenia Kobiet Gminy Uchanie. Laureatka wielu konkursów kulinarnych, ostatnio przyczyniła się do zdobycia pierwszej nagrody w konkursie kulinarnym na "Tarciucha Hrubieszowskiego" na ubiegłorocznych Rubienaliach. Członkini i kierownik od samego początku założenia, zespołu wokalno-instrumentalnego "Nadzieja". Obecnie członkini zespołu śpiewaczego "Zorza" z Gminnego Ośrodka Kultury w Uchaniach.

Pani Zuzanna Malinowska - Przez wiele lat pełniła rolę Przewodniczącej Koła Gospodyń Wiejskich w Rozkoszówce. Podczas Jarmarku Świętego Wawrzyńca w Bełżcu 2016r. prezentowany przez Panią Zuzię „Zwijaniec” zdobył III miejsce w konkursie „Na Kresowym Szlaku Smaku” na najlepszą potrawę tradycyjną, organizowanym w ramach wspólnego projektu siedmiu Lokalnych Grup Działania z obszaru wschodniej części województwa lubelskiego. "Zwijaniec" jest potrawą regionalną w naszej gminie od pokoleń przygotowywaną, wytwarzaną w miejscowości w której mieszka. Wciąż aktywnie współpracuje z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Uchaniach, zawsze pomocna, uprzejma i ciepła osoba.

W tym roku jest to drugie rozdanie takich nagród przyznawanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Uchaniach. Pragniemy kontynuować następne edycje w kolejnych latach, ponieważ jest jeszcze wiele innych kobiet, które chcielibyśmy wynagrodzić w przyszłości, które zasługują na miano KOBIETY KULTURY Gminy Uchanie.

Pierwsze "Sto Lat" dla naszych laureatek oraz wszystkich kobiet obecnych na gali zagrała Orkietra Dęta działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Uchaniach. Ogromne podziękowania należą się wszystkim muzykom z Orkiestry Dętej za wspaniały koncert. Występ i obecność Orkiestry na naszych imprezach zawsze podnosi ich range i podniosłość. Podziękowania kierujemy również dla Pana Jana Rybczyńskiego Dyrygenta Orkiestry Dętej za przygotowanie koncertu.

Niewątpliwie jednym z najważniejszych punktów obchodów tegorocznego Międzynarodowego Dnia Kobiet w Gminie Uchanie był wyczekiwany od dawna koncert uważanego od dziesięcioleci, jednego z najznakomitszych i największych  głosów polskiej estrady muzycznej, Pana Jana Kondraka. Od wielu lat związanego z Lubelską Federacją Bardów, z którą koncertuje po całej Polsce. Do nas przyjechał z solowym repertuarem z piosenkami "O miłości" skomponowanymi i napisanymi przez jego samego ,a także popartymi klasyką Okudżawy, Cohena, Stinga i Stachury, melodyjnymi, romantycznymi i wzruszającymi wykonanymi oczywiście ku radości wszystkich zebranych z chóralnym udziałem publiczności.

Na scenie naszego Ośrodka wystąpiły  również nasze rodzime zespoły i grupy wokalne, m.in. młodzieżowa grupa wokalna "Zawsze Razem", dziewczynki do występu przygotował instruktor Pan Krzysztof Jasiuk oraz Zespół Ludowy "Staszicowiacy" z Jarosławca i zespół wokalny "Zorza" z Uchań, które przygotował instruktor Pan Paweł Bobel.

Na zakończenie i podsumowanie całego wydarzenia piękne życzenia dla obecnych kobiet zgromadzonych na sali złożył Sekretarz Urzędu Gminy w Uchaniach Pan Tomasz Ożóg, który wspólnie z mężczyznami z zespołu "Zorza" obdarowali wszystkie kobiety symbolicznymi kwiatami.  
Jak co roku na tego typu imprezie zawsze możemy liczyć na uprzejmość i hojność Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej z Krasnegostawu która przekazała nam nieodpłatnie swoje produkty. Serdecznie dziękujemy Panu Andrzejowi Guzikowi członkowi zarządu tejże Spółdzielni, który stara się o ich pozyskanie i osobiste dostarczenie do nas, abyśmy my mogli przekazać je wszystkim osobom odwiedzających nasz Ośrodek w tym uroczystym dniu.
Mamy nadzieję, że przedstawiając nasz program artystyczny wprowadziliśmy Panie oraz wszystkich zgromadzonych gości w wyjątkowo miły nastrój.
Do zobaczenia na następnej edycji GALI KOBIET  i rozdanie nagród "KOBIETA KULTURY Gminy Uchanie" za rok.


Galeria zdjęć z wydarzenia do obejrzenia TUTAJ. Zapraszamy
Poprawiony: piątek, 16 marca 2018 12:38
 

Info

Zapraszamy do odwiedzania Galerii zdjęć GOK-u.

LGD Hrubieszów

Stowarzyszenie Hrubieszowskie "Lepsze Jutro" Lokalna Grupa Działania
Reklama
LGD Hrubieszów

RO EFS Zamość

Reklama

Facebook LikeBox

 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack