Strona główna / Wydarzenia / Obchody 91 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę - 11.11.2009r.
Obchody 91 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę - 11.11.2009r. PDF Drukuj Email
środa, 11 listopada 2009 00:00
Gminny Ośrodek Kultury w Uchaniach informuje, że w dniu 11 listopada 2009r. odbyły się w Gminie Uchanie uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości.
Organizatorami obchodów byli:
- Wójt Gminy Uchanie
- Proboszcz parafii Uchanie
- Gminny Ośrodek Kultury w Uchaniach
- organizacje kombatanckie z terenu Gminy Uchanie
Uroczystości rozpoczęły się uroczystą Mszą Św. odprawioną w miejscowym kościele parafialnym przez ks. kanonika Kazimierza Stelmaszczuka - proboszcza parafii Uchanie. We Mszy Św. uczestniczyły delegacje z pocztami sztandarowymi, władze samorządowe, młodzież szkolna oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy gminy.
Oprawę muzyczną wykonała Orkiestra Dęta działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Uchaniach.
Po Mszy Św. złożone zostały wieńce i wiązanki kwiatów w Miejscu Pamięci Narodowej na miejscowym cmentarzu grzebalnym, następnie w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Uchaniach odbyła się część artystyczna, którą rozpoczęła Hymnem Państwowym nasza orkiestra dęta, która pracuje przy GOK pod dyrekcją Pana Jana Rybczyńskiego.
W dalszej kolejności uczestnicy obchodów wysłuchali i obejrzeli widowisko słowno - muzyczne wraz z pokazem multimedialnym, które nosiło tytuł "Droga do wolności". Była to opowieść o odwadze, prawdzie i sprawiedliwości w nowoczesnej aranżacji. Pokaz przygotował pracownik GOK Pan Dariusz Daszuk, a piękna oprawę plastyczna wykonał Pan Roman Blicharz.
W widowisku zaprezentowali się : - zespół wokalno -instrumentalny "Nadzieja" - duet instrumentalno - wokalny "Ania i Krzyś" - Ewa Pleczuk - przedstawicielka koła muzycznego - Pan Lech Puchowski - prezes Klubu Seniora "Wrzos"
Program przygotowany na uroczystości Narodowego Święta Niepodległości zakończył pięknym koncertem pieśni patriotycznych i żołnierskich zespół ludowy "Staszicowiacy" z kapelą, który działa przy Wiejskim Domu Kultury w Jarosławcu.
Uczestnictwo w uroczystych obchodach Narodowego Święta Niepodległości było szczególną okazją - do rozważań nad cechami narodowymi Polaków, nad naszą mentalnością oraz przypomnieniem wydarzeń z przeszłości. Zaduma nad losem naszej Ojczyzny stała się pokrzepieniem serc każdego Polaka, któremu Polska nie jest obojętna.
Poprawiony: poniedziałek, 29 marca 2010 09:20

Zapraszamy do odwiedzania Galerii zdjęć GOK-u.