S1050024.jpg

Strona główna / Wydarzenia / Spotkanie autorskie i prezentacja publikacji dr Beaty Kozaczyńskiej "Byliśmy w transportach Dzieci Zamojszczyzny - GOK Uchanie 15 stycznia 2018
Spotkanie autorskie i prezentacja publikacji dr Beaty Kozaczyńskiej "Byliśmy w transportach Dzieci Zamojszczyzny - GOK Uchanie 15 stycznia 2018 PDF Drukuj Email
poniedziałek, 15 stycznia 2018 18:00
Spotkanie autorskie oraz prezentacja publikacji dr Beaty Kozaczyńskiej - 15 stycznia 2018W związku z przypadającą w bieżącym roku 75 rocznicą wysiedleń ludności na Zamojszczyźnie, w dniu 15 stycznia 2018 roku w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Uchaniach odbył się wykład historyczny dr Beaty Kozaczyńskiej, autorki wielu publikacji związanych z prowadzonymi w czasie II Wojny Światowej wysiedleniami we wschodniej Polsce, a w szczególności martyrologią małych dzieci podczas wysiedleń. Autorka jednocześnie promowała swoją nową książkę "Byliśmy w transportach Dzieci Zamojszczyzny" zawierającą wspomnienia z czasów wysiedleń ludzi, którzy byli naocznymi świadkami tych tragicznych wydarzeń.
W spotkaniu udział wzięli uczniowie ze Szkół Podstawowych w Uchaniach i Teratynie, Gimnazjum w Jarosławcu, nauczyciele, zainteresowani tematem mieszkańcy gminy oraz organizacje kombatanckie i Dzieci Zamojszczyzny. Publikacje autorki zgłębiające tematykę wysiedleń we wschodniej Polsce, które ukazały się do tej pory to: "Losy Dzieci Zamojszczyzny wysiedlonych do powiatu siedleckiego w latach 1943-1945", "Ocalone z transportów Dzieci Zamojszczyzny" wydanie polsko-angielskie, dwa tomy wspomnień i relacji pt. "Nie było kiedy płakać. Losy rodzin polskich wysiedlonych z Zamojszczyzny 1942-1943" oraz ostatnia "Byliśmy w transportach Dzieci Zamojszczyzny".
Wszystkie dostępne  do wypożyczenia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Uchaniach. Jeśli ktoś byłby zainteresowany nabyciem książek to zapraszamy do kontaktu bezpośrednio z autorką Panią Beatą Kozaczyńską lub za pośrednictwem naszej Biblioteki.
Dzięki uprzejmości Pani Beaty spotkaniu towarzyszyła wystawa autorki pt. "Byliśmy w transportach Dzieci Zamojszczyzny", która udostępniona była do obejrzenia dla wszystkich zainteresowanych od 3 do 15 stycznia w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Uchaniach.

Galeria zdjęć do obejrzenia TUTAJ. Zapraszamy
Poprawiony: środa, 24 stycznia 2018 11:16

Zapraszamy do odwiedzania Galerii zdjęć GOK-u.