IMG_2027-.jpg

Strona główna / Wydarzenia / Narodowe Święto Niepodległości w gminie Uchanie - 11 listopada 2017r.
Narodowe Święto Niepodległości w gminie Uchanie - 11 listopada 2017r. PDF Drukuj Email
poniedziałek, 13 listopada 2017 00:00
99 Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę - 11 listopada 2017Rocznice Odzyskania Niepodległości przez Polskę jak co roku w gminie Uchanie obchodzone są bardzo uroczyście. W tym roku świętowaliśmy Dzień Niepodległości już 99 raz. Uroczystości rozpoczęły się od przemarszu pochodu do kościoła parafialnego w Uchaniach gdzie w intencji wolności Ojczyzny odprawiona została Msza Święta, którą celebrowali księża ks. kan. Kazimierz Stelmaszczuk proboszcz parafii i ks. Krzysztof Cyranowski wikariusz parafii. Po Mszy Św. pochód patriotyczny przemaszerował na miejscowy cmentarz grzebalny celem złożenia wieńców i wiązanek kwiatów przy pomniku Nieznanego Żołnierza. W skład pochodu wchodziły poczty sztandarowe: Szkoły Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Uchaniach, Gimnazjum w Jarosławcu, Ochotniczej Straży Pożarnej w Uchaniach, Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych koło rejonowe Uchanie, Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej koło rejonowe w Uchaniach. W pochodzie uczestniczyli także Orkiestra Dęta z GOK w Uchaniach, władze gminy oraz mieszkańcy gminy Uchanie.
Część artystyczna uroczystości odbywała się w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Uchaniach. Jako pierwsi na scenie wystąpili uczniowie III klasy Gimnazjum w Jarosławcu przedstawiając związany z tematyką uroczystości montaż słowno-muzyczny pt. "Bądź wolnym i szanuj wolność". Uczniów przygotowała Pani Marzena Strycharczuk. Na scenie prezentowały się również dziecięce grupy taneczne - "Żabki", "Chokolate", "Biedroneczki", "Love" i "Fantastic" przygotowane do występu przez Panią Elżbietę Szumiło. Z repertuarem solowym wystąpiła Dominika Szumiło. Dwie piosenki patriotyczne zaśpiewały dziewczynki z grupy "Zawsze razem" przygotowane przez instruktora muzyki Pana Krzysztofa Jasiuka a także nasz rodzimy zespół śpiewaczy "Zorza", który obecnie prowadzi instruktor Pan Paweł Bobel.

Galeria zdjęć do obejrzenia TUTAJ. Zapraszamy
Poprawiony: wtorek, 13 lutego 2018 14:12