Strona główna / Wydarzenia / Złote Gody w gminie Uchanie - GOK Uchanie 21 września 2017
Złote Gody w gminie Uchanie - GOK Uchanie 21 września 2017 PDF Drukuj Email
czwartek, 21 września 2017 00:00
Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego - GOK Uchanie 2017Dnia 21 września 2017 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Uchaniach czternaście par małżeńskich odnowiło swoje przysięgi ślubne, które wypowiedzieli po raz pierwszy ponad 50 lat temu zawierając związek małżeński. Dzięki swojej postawie, wytrwałości w miłości i cierpliwości w zmaganiu się niekiedy z przeciwnościami losu mogą stanowić wzór do naśladowania dla młodych i przyszłych małżeństw. Złote gody to niezwykła rocznica wspólnego życia małżeńskiego, którą mogą się cieszyć pary będące razem na dobre i na złe przez ostatnie pięćdziesiąt lat. W kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia N.M.P. w Uchaniach z okazji obchodzonego w tym dniu jubileuszu 50-lecia pożycia małżeńskiego w intencji Jubilatów odprawiona została Msza Święta. Proboszcz parafii ks. kan. Kazimierz Stelmaszczuk pobłogosławił Jubilatów na kolejne lata ich wspólnego małżeństwa.
Swą obecnością na uroczystości, szanownych Jubilatów zaszczycili, Pani Genowefa Tokarska poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej oraz Pani Agnieszka Skubis-Rafalska z-ca dyrektora biura Wojewody Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego.
Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, odznaczyła Jubilatów Pani Maria Gumieniak Wójt Gminy Uchanie.
Szczegółową koordynacją i przygotowaniem całej uroczystości zajęła się wspólnie z pracownikami Urzędu Gminy i GOK pani Anna Swatowska-Chmielowiec kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Uchaniach.

Jubileusz 50-lecia małżeństwa świętowali:
Zofia i Józef Brudnowscy
Józefa i Henryk Domadaj
Paulina i Jan Faszczewscy
Anna i Józef Kotyła
Paulina i Janusz Król
Irena i Marian Kulik
Marianna i Jan Łatka
Kamila i Henryk Mazur
Halina i Wacław Mazur
Krystyna i Stanisław Mirowscy
Maria i Tadeusz Niezgoda
Irena i Bogdan Puczkowscy
Marianna i Józef Tokarczuk
Halina i Stanisław Toporowscy

Po części oficjalnej na wszystkich czekał szampan, okolicznościowy tort oraz koncert w wykonaniu zespołu "Zorza" z Uchań a także duetu wokalno-instrumentalnego "Ania i Paweł" z Gminnego Ośrodka Kultury w Uchaniach.

Link do galerii zdjęć z wydarzenia. Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia >>TUTAJ<<. Lub trochę więcej zdjęć na Zdjęcia Google >>TUTAJ<<
Poprawiony: poniedziałek, 25 września 2017 10:49

Dzieje Uchań 1484-2009 Wydanie drugie poszerzone i uzupełnione "Od czasu wydania publikacji „Dzieje Uchań 1484-2006" minęło niecałe trzy lata. Książka ukazała się i bardzo szybko znikła, ciesząc się dużym zainteresowaniem mieszkańców naszej gminy i nie tylko. Obecnie trudno ją nabyć. Stąd Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Uchań i Okolic, korzystając z nadarzającej się okazji, postanowił wznowić wydanie, które zostało rozszerzone o życie kulturalne mieszkańców gminy Uchanie, poprawione i uzupełnione.