Strona główna / Wydarzenia / Stowarzyszenie Kobiet Gminy Uchanie laureatem konkursu kulinarnego na "Tarciucha hrubieszowskiego"
Stowarzyszenie Kobiet Gminy Uchanie laureatem konkursu kulinarnego na "Tarciucha hrubieszowskiego" PDF Drukuj Email
poniedziałek, 18 września 2017 00:00
Rubienalia - 17.09.2017

W ramach obchodów 617 rocznicy nadania praw miejskich miastu Hrubieszów, imprezy zwanej "Rubienaliami" ogłoszony został konkurs kulinarny na "Tarciucha hrubieszowskiego"
Do konkursu Panie miały przygotować tarciucha ziemniaczanego zwanego również babką ziemniaczaną według własnego przepisu. Przy ocenie decydował przede wszystkim smak potrawy, konsystencja, wygląd i oczywiście sposób podania. Potrawy oceniała niezależna komisja konkursowa powołana przez organizatora.
Komisja po degustacji wszystkich wystawionych do konkursu potraw oceniła tarciucha z Uchań za najsmaczniejszy. Za zajęcie pierwszego miejsca w konkursie Panie otrzymały ciekawą nagrodę rzeczową i dyplom oraz podziękowanie za stoisko kulinarne.
Panie ze Stowarzyszenia przygotowały również pięknie przystrojony stół zastawiony smacznymi potrawami.
Na tegorocznych "Rubienaliach" W ramach promocji Gminy Uchanie na scenie prezentował się zespół "Staszicowiacy" z Jarosławca.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia >>TUTAJ<<.

Poprawiony: wtorek, 19 września 2017 14:15

INFORMACJA

PPWOW GOK UchanieGminny Ośrodek Kultury w Uchaniach informuje o utworzeniu "Klubu Seniora" w ramach Programu Integracji Społecznej finansowanego ze środków Poakcesyjnego Programu Wspierania Obszarów Wiejskich.

Celem utworzenia "Klubu Seniora" jest zapobieganie marginalizacji osób starszych, włączenie ich do aktywnego uczestnictwa w życie społeczno-kulturalne gminy a także współdecydowanie o formach spędzania wolnego czasu.

Siedziba "Klubu Seniora" mieści się w Gminnym Ośrodku Kultury w Uchaniach ul.Partyzantów 1 - od 1 sierpnia 2008r.

Spotkania będą odbywać się w każdy wtorek w godz. od 1600 do 2000

Można uczestniczyć w następujących sekcjach:
- teatralna
- recytatorska
- robótek ręcznych
- muzyczna

Wszelkich informacji na temat działalności "Klubu Seniora" udziela Gminny Ośrodek Kultury w Uchaniach pod numerem tel. (084) 6577257

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!