IMG_2027-.jpg
S1050024.jpg

Strona główna / Wydarzenia / Dożynki Gminno-Parafialne w Uchaniach - 27 sierpnia 2017
Dożynki Gminno-Parafialne w Uchaniach - 27 sierpnia 2017 PDF Drukuj Email
poniedziałek, 28 sierpnia 2017 00:00
Dożynki Gminne - Uchanie 27 sierpnia 2017

W dniu 27 sierpnia 2017 roku w miejscowości Uchanie odbyły się Dożynki, Gminno-Parafialne Święto Plonów. Uroczystości Dożynkowe rozpoczęły się od przemarszu korowodu dożynkowego na stadion sportowy w Uchaniach. Na czele korowodu stanęli radni Rady Gminy Uchanie

Pani Hanna Suchocka, Pan Waldemar Wrzyszcz oraz Pan Janusz Tokarczuk, za nimi w pięknych strojach ludowych szły dzieci z kółka tanecznego przy GOK w Uchaniach, które niosły koszyczki z darami ziemi i bukiety kwiatów. Ponad to w korowodzie uczestniczyli: Orkiestra Dęta z Uchań, poczty sztandarowe ze Szkoły Podstawowej w Uchaniach i Gimnazjum w Jarosławcu, Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Koło Rejonowe Uchanie, OSP z terenu Gminy Uchanie, Starostowie Dożynek, delegacje wieńcowe, zaproszeni goście i mieszkańcy gminy.

Dziękczynną polową Mszę Świętą za zakończone i udane zbiory odprawił ks. kan. Kazimierz Stelmaszczuk proboszcz parafii Uchanie. Oprawa muzyczna Mszy Świętej w wykonaniu Orkiestry Dętej z Uchań pod dyrekcją Pana Jana Rybczyńskiego oraz młodzieżowej scholi z Uchań.

Starostami tegorocznych Dożynek byli Państwo Magda Kulczycka i Remigiusz Ciężki.

Wieńce na tegoroczne Dożynki przygotowali:
Sołectwo Miedniki,
KGW Rozkoszówka,
KGW Drohiczany,
Biblioteka i Izba Regionalna w Jarosławcu,
KGW Wola Uchańska,
KGW Staszic,
Sołectwo Aurelin.

Stoły Dożynkowe przygotowali:
mieszkańcy Uchań
KGW Wola Uchańska
Biblioteka i Izba Regionalna w Jarosławcu
Sołectwo Rozkoszówka
KGW Miedniki
KGW Drohiczany

Rozstrzygnięty został "Konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy" w którym pierwsze miejsce otrzymały wieńce z Sołectwa Miedniki oraz Biblioteki i Izby Regionalnej w Jarosławcu. Pozostałe wieńce otrzymały wyróżnienia. Wszystkie delegacje wieńcowe otrzymały nagrody pieniężne.

Rozstrzygnięty został również "Konkurs na najciekawszy stół dożynkowy" w którym pierwsze miejsca przypadły mieszkańcom Uchań oraz KGW Wola Uchańskiej. Pozostałe stoły otrzymały wyróżnienia. Wszystkie stoły otrzymały nagrody pieniężne ufundowane przez Wójta Gminy Uchanie Marię Gumieniak.
Wieńce i stoły dożynkowe oceniała Komisja Konkursowa w składzie: ks. kan. Kazimierz Stelmaszczuk proboszcz parafii Uchanie, Zofia Dragan Dyrektor Biblioteki Publicznej w Uchaniach oraz Tomasz Ożóg Sekretarz Urzędu Gminy w Uchaniach.

W części artystycznej wystąpili:
dzieci z grup tanecznych Misie, Żabki i Fantastic, które przygotowała pani Elżbieta Szumiło,
dzieci z koła muzycznego oraz soliści: Dominika Szumiło, Klaudia Guluk ,Krzyś Gągoł, Patrycja Wilgos i Anna Kostkiewicz.
Duet Ania i Paweł z Gminnego Ośrodka Kultury w Uchaniach,
satyryk Darek Gromadzki,
Gościnnie wystąpiła Kapela Podwórkowa "Kataryna" a gwiazdą wieczoru był zespół "Zajefajni"
Nagłośnienie i zabawa taneczna do późnych godzin nocnych w wykonaniu zespołu "YAX" z Chełma.

Firma Handlowa „ARS” z Jarosławca Państwa Renaty i Artura Skrzypa, tradycyjnie upiekła przepiękny dożynkowy chleb, którym podzielili się z uczestnikami dożynek  starostowie oraz gospodarze gminy.
Wystawy płodów rolnych, wystawił Pana Kamil Graf pracownik Zespołu Doradztwa Rolniczego w Hrubieszowie.
Dla wszystkich dostępne były bufety handlowe i gastronomiczne a dla dzieci darmowe atrakcje w postaci zjeżdżalni dmuchanych i karuzeli.
Odwiedzili nas również funkcjonariusze Nadburzańskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki w Horodle oraz strażacy z Państwowej Straży Pożarnej z Hrubieszowa wozem bojowym z wysięgnikiem.

Sponsorami tegorocznych dożynek, byli:
- Pani Maria Gumieniak – Wójt Gminy Uchanie,
- Bank Spółdzielczy w Białopolu O/Uchanie,
- Państwa Renata i Artur Skrzypa właściciele Firmy Handlowej „ARS” z Jarosławca ,
- Pan Ryszard Kotowski właściciel firmy „Fagromatex” z Jarosławca ,
- Pani Monika Daszuk, właścicielka Firmy Brukarskiej w Uchaniach,
- Pan Grzegorz Guluk, właściciel Serwisu Samochodowego Gulux w Uchaniach,
- Pan Robert Tadla, właściciel Firmy Rotex z Teratyna,
- Pan Andrzej Dębczak
- Pani Agnieszka Kaczanowska – Rumcajs Usługi Przewoźnicze Hrubieszów,
- Pan Marek Grzesiak, właściciel Przedsiębiorstwa Wielobranżowego Marex z Uchań,
- Pani Zofia Sękowska, właścicielka Sklepu Spożywczo-przemysłowego w Uchaniach,
- Pan Andrzej Oleksiak – Właściciel Przedsiębiorstwa Wielobranżowego w Uchaniach
Organizatorzy bardzo serdecznie dziękują wszystkim sponsorom .
Szczególne podziękowania należą się mieszkańcom Uchań, za ogromny wkład pracy oraz trud i wysiłek włożony w organizację dożynek.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia >>TUTAJ<<.
Poprawiony: piątek, 01 września 2017 13:19

prowadzi zapisy do dziecięcych i młodzieżowych kół zainteresowań
- teatralne
- wokalno-instrumentalne (z możliwością gry na instrumentach)
- recytatorskie
- plastyczne

Zachęcamy bardzo serdecznie dzieci i młodzież do odwiedzania naszego ośrodka.