Strona główna / Wydarzenia / Wigilia dla samotnych - 21 grudnia 2016
Wigilia dla samotnych - 21 grudnia 2016 PDF Drukuj Email
czwartek, 22 grudnia 2016 10:19
wigilia dla samotnych - 21 grudnia 2016Wigilia to wyjątkowy dzień, na który czekamy, by móc spotkać się w rodzinnym gronie z najbliższymi i spędzić go tak abyśmy wszyscy mogli poczuć ciepłą, radosną i przyjazną atmosferę nadchodzących świąt Bożego Narodzenia.
Są jednak osoby mieszkające w naszej gminie, które nie mają takiej możliwości, które potrzebują wsparcia, opieki i bliskości drugiego człowieka a także świagomości że sie o nich pamięta i troszczy.
Z myślą o nich, dnia 21 grudnia 2016 w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Uchaniach odbyło się wigilijne spotkanie dla osób samotnych z teremu naszej gminy, dla osób podopiecznych Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Uchaniach. Jasełka Bożonarodzeniowe przedstawiły dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Uchaniach a przygotowały je do nich Pani Dorota Jarocha i Pani Jolanta Otachel. Uczniowie przynieśli ze sobą również Betlejemskie Światło Pokoju, które otrzymali 16 grudnia od Druhny drużynowej Doroty Gajowiak ze Związku Harcerstwa Polskiego Hufiec Lublin. Otrzymali je by dzielić się nim, by dotarło z przesłaniem pokoju do każdego domu. Potrawy, które znalazły się na wigilijnym stole przygotowali pracownicy GOPS w Uchaniach. Z gośćmi wigilijnym opłatkiem podzielili się: Pani Maria Gumieniak - Wójt Gminy Uchanie, Pan Leszek Wojda - Wiceprzewodniczący Rady Gminy Uchanie, Pani Jolanta - Kusik Kierownik GOPS w Uchaniach, Pani Jadwiga Siedlakiewicz - Dyrektor GOK w Uchaniach a także księża z naszej parafii ks.kan. Kazimierz Stelmaszczuk - proboszcz i ks. Krzysztof Cyranowski - wikariusz parafii Uchanie.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia. --> TUTAJ
Więcej o Betlejemskim Światełku Pokoju dowiecie się tutaj --> BŚP 2016