IMG_3712.jpg
IMG_0192.jpg
IMG_4094.jpg
IMG_2945.jpg
IMG_3384.jpg
IMG_7539.jpg
IMG_5579.jpg
DSC_0577.jpg
IMG_2355-.jpg
IMG_0222.jpg
IMG_1493.jpg
IMG_1371-.jpg
IMG_4067.jpg
IMG_4427.jpg
IMG_3635.jpg
IMG_3172.jpg
IMG_5441.jpg
IMG_0137.jpg
IMG_3521.jpg
DSC_0382.jpg

Gminny Ośrodek Kultury w Uchaniach

Gminny Ośrodek Kultury w Uchaniach

Szukaj w serwisie

Sonda

Czy instytucje kultury są potrzebne gminom?
 

Gości Online

Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości 

Statystyki

Użytkowników : 7
Artykułów : 599
Zakładki : 15
Odsłon : 1290380

GBP UCHANIE

Biblioteka Uchanie:
Reklama

NAPRAWA KOMPUTERÓW

Reklama

SERWIS SAMOCHODOWY

Reklama
Strona główna / Wydarzenia / Wigilia dla samotnych - 21 grudnia 2016
Wigilia dla samotnych - 21 grudnia 2016 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 22 grudnia 2016 10:19
wigilia dla samotnych - 21 grudnia 2016Wigilia to wyjątkowy dzień, na który czekamy, by móc spotkać się w rodzinnym gronie z najbliższymi i spędzić go tak abyśmy wszyscy mogli poczuć ciepłą, radosną i przyjazną atmosferę nadchodzących świąt Bożego Narodzenia.
Są jednak osoby mieszkające w naszej gminie, które nie mają takiej możliwości, które potrzebują wsparcia, opieki i bliskości drugiego człowieka a także świagomości że sie o nich pamięta i troszczy.
Z myślą o nich, dnia 21 grudnia 2016 w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Uchaniach odbyło się wigilijne spotkanie dla osób samotnych z teremu naszej gminy, dla osób podopiecznych Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Uchaniach. Jasełka Bożonarodzeniowe przedstawiły dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Uchaniach a przygotowały je do nich Pani Dorota Jarocha i Pani Jolanta Otachel. Uczniowie przynieśli ze sobą również Betlejemskie Światło Pokoju, które otrzymali 16 grudnia od Druhny drużynowej Doroty Gajowiak ze Związku Harcerstwa Polskiego Hufiec Lublin. Otrzymali je by dzielić się nim, by dotarło z przesłaniem pokoju do każdego domu. Potrawy, które znalazły się na wigilijnym stole przygotowali pracownicy GOPS w Uchaniach. Z gośćmi wigilijnym opłatkiem podzielili się: Pani Maria Gumieniak - Wójt Gminy Uchanie, Pan Leszek Wojda - Wiceprzewodniczący Rady Gminy Uchanie, Pani Jolanta - Kusik Kierownik GOPS w Uchaniach, Pani Jadwiga Siedlakiewicz - Dyrektor GOK w Uchaniach a także księża z naszej parafii ks.kan. Kazimierz Stelmaszczuk - proboszcz i ks. Krzysztof Cyranowski - wikariusz parafii Uchanie.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia. --> TUTAJ
Więcej o Betlejemskim Światełku Pokoju dowiecie się tutaj --> BŚP 2016
Poprawiony: czwartek, 22 grudnia 2016 11:38
 

Info

Dzieje Uchań 1484-2009 Wydanie drugie poszerzone i uzupełnione "Od czasu wydania publikacji „Dzieje Uchań 1484-2006" minęło niecałe trzy lata. Książka ukazała się i bardzo szybko znikła, ciesząc się dużym zainteresowaniem mieszkańców naszej gminy i nie tylko. Obecnie trudno ją nabyć. Stąd Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Uchań i Okolic, korzystając z nadarzającej się okazji, postanowił wznowić wydanie, które zostało rozszerzone o życie kulturalne mieszkańców gminy Uchanie, poprawione i uzupełnione.

Więcej …

LGD Hrubieszów

Stowarzyszenie Hrubieszowskie "Lepsze Jutro" Lokalna Grupa Działania
Reklama
LGD Hrubieszów

RO EFS Zamość

Reklama

Facebook LikeBox

 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack