Strona główna / Wydarzenia / 11 listopada Święto Niepodległości - Uchanie 11 listopada 2016r.
11 listopada Święto Niepodległości - Uchanie 11 listopada 2016r. PDF Drukuj Email
poniedziałek, 14 listopada 2016 00:00
98 Rocznica Odzyskania Niepodległości 11 listopada 2016Rocznice Odzyskania Niepodległości przez Polskę jak co roku w Gminie Uchanie obchodzone są bardzo uroczyście. W tym roku świętowaliśmy Dzień Niepodległości już 98 raz. Uroczystości rozpoczęły się od przemarszu pochodu do kościoła parafialnego w Uchaniach gdzie w intencji wolności Ojczyzny odprawiona została Msza Święta, którą celebrowali księża ks. kan. Kazimierz Stelmaszczuk proboszcz parafii i ks. Krzysztof Cyranowski wikariusz parafii. Po Mszy Św. pochód patriotyczny przemaszerował na miejscowy cmentarz grzebalny celem złożenia wieńców i wiązanek kwiatów przy pomniku Nieznanego Żołnierza. W skład pochodu wchodziły poczty sztandarowe ze Szkoły Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Uchaniach, Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Teratynie, Gimnazjum w Jarosławcu, Straż Pożarna w Uchaniach, Związek Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych koło rejonowe Uchanie, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej koło rejonowe Uchanie a także Orkiestra Dęta z GOK w Uchaniach, władze Gminy Uchanie i mieszkańcy Gminy.
Dalsza część uroczystości odbywała się w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Uchaniach. Jako pierwsi na scenie wystąpili uczniowie III klasy Gimnazjum w Jarosławcu przedstawiając widowisko teatralne związane z tematyką uroczystości pt. "Pierwszy Dzień Wolności". Ogromne brawa należą się uczniom za niesamowitą grę aktorską, przygotowanie strojów i charakteryzację a także gratulacje dla Pana Romualda Nowaka nauczyciela historii z Gimnazjum w Jarosławcu za rzetelne przygotowanie uczniów do spektaklu. My z naszej strony przygotowaliśmy film wideo z tego przedstawienia do obejrzenia na naszym kanale YouTube do obejrzenia TUTAJ. Na scenie prezentowali się również: grupy taneczne - "Żabki", "Misie", "Biedroneczki" i "Fantastic" przygotowane przez Panią Elżbietę Szumiło. Pierwszy raz na naszej scenie zaśpiewała solo Dominika Szumiło, gratulujemy debiutu, było bardzo dobrze. Ponadto wystąpiły z pakietem piosenek patriotycznych dziewczynki z koła muzycznego prowadzonego w naszym ośrodku przez instruktora muzyki Pana Krzysztofa Jasiuka a także nasze rodzime zespoły śpiewacze czyli Zespół wokalno-instrumentalny "Nadzieja" oraz Zespół Ludowy "Staszicowiacy" z Jarosławca. Na zakończenie wysłuchaliśmy kilku sentymentalnych piosenek Pani Ani Wróblewskiej niezastąpionej pani instruktor plastyki z Gminnego Ośrodka Kultury w Uchaniach.

Galeria zdjęć do obejrzenia TUTAJ. Zapraszamy
Poprawiony: poniedziałek, 13 listopada 2017 14:07

Zapraszamy do odwiedzania Galerii zdjęć GOK-u.