S1070059.jpg

Strona główna / Wydarzenia / III Gminne Święto Kultury - Uchanie 26 lipca 2015
III Gminne Święto Kultury - Uchanie 26 lipca 2015 PDF Drukuj Email
niedziela, 26 lipca 2015 00:00
Jubileusz 30-lecia Orkiestry Dętej w UchaniachDnia 26 lipca 2015 na stadionie sportowym w Uchaniach zorganizowany został festyn III Gminne Święto Kultury połączone z Jubileuszem 30-lecia pracy artystycznej Orkiestry Dętej działającej nieprzerwanie od trzydziestu lat przy Gminnym Ośrodku Kultury w Uchaniach. W intencji Orkiestry odprawiona została Msza Święta w kościele parafialnym pod wezwaniem Wniebowzięcia N.M.P. w Uchaniach. Mszę celebrował ks. Krzysztof Cyranowski wikariusz parafii Uchanie, jednocześnie solenizant świętujący tego dnia swoje imieniny. Po Mszy Św. oficjalna część Jubileuszu i III Gminnego Święta Kultury odbywała się na nowym jeszcze nie ochrzczonym  stadionie sportowym w Uchanich. Członkowie Orkiestry przyjęli wiele gratulacji i pochwał za swoją wieloletnią pracę w zespole, listy pochwalne i nagrody. Jednocześnie w tym roku jubileusz dwudziestolecia pracy w Orkiestrze Dętej w Uchaniach obchodził dotychczasowy dyrygent Pan Jan Rybczyński. Po oficjalnym wręczeniu nagród i pochwał wysłuchaliśmy koncertu Orkiestry Dętej przygotowanego specjalnie na tą okoliczność. Zwieńczeniem koncertu był wielki, smaczny tort przygotowany przez Stowarzyszenie Kobiet Gminy Uchanie i oczywiście szampan za zdrowie oraz dalszą owocną pracę Orkiestry. W ramach III Gminnego Święta Kultury wystąpił zaprzyjaźniony zespół ludowy "CYKADY" z Wólki Okopskiej, a także młodziutka solistka z mocnym głosem, laureatka wielu nagród Patrycja Wilgos z Białopola. Z miejscowych zespołów wystąpili: Zespół Ludowy "Staszicowiacy" z Jarosławca, zespół wokalno-instrumentalny "Nadzieja" z GOK w Uchaniach oraz duet "Ania i Krzyś" z GOK w Uchaniach. Były również zabawne scenki kabaretowe przygotowane przez kabaret "LUSS" z GOK w Uchaniach. Grupę taneczną "Twister" reprezentowały dzieci uczęszczające na zajęcia taneczne do Gminnego Ośrodka Kultury w Uchaniach. Przepyszny poczęstunek dla zaproszonych gości przygotowali własnoręcznie pracownicy GOK w Uchaniach.
Do godziny 2:00 w nocy na świeżym powietrzu bawiliśmy się z zespołem "ACCORD" z Zamościa. Nagłośnienie sceny, bufety handlowe, dmuchane zjeżdżalnie zapewniła firma PHU "DREAMS", Zdzisława i Piotr Cyc z Komarowa.
Impreza nie odbyłaby się gdyby nie pomoc sponsorów. Jak co roku mogliśmy liczyć na ich hojność i wsparcie. Serdecznie dziękujemy.
Naszymi sponsorami byli:
- Ksiądz kanonik Kazimierz Stelmaszczuk – proboszcz parafii Uchanie
- Urząd Gminy Uchanie
- Bank Spółdzielczy w Białopolu Oddział Uchanie
- Rada Sołecka wsi Uchanie
- Towarzystwo Przyjaciół Uchań i Okolic
- Pani Jolanta Mazur ze wsi Staszic
- Zarząd Wspólnoty wsi Jarosławiec
- Zarząd Wspólnoty wsi Uchanie
- Zarząd Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Krasnymstawie. Spółdzielnia Mleczarska w Krasnymstawie podarowała artykuły nabiałowe wyprodukowane w tejże spółdzielni.
Wielkie podziękowania dla Pana Andrzeja Guzika za dostarczenie w/w artykułów na miejsce.

Kolejni nasi sponsorzy to:
- Panowie Andrzej i Walery Sulewscy – Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „Pryzmat” w Hrubieszowie
- P. Ryszard Kotowski - Firma „Fagromatex” Jarosławiec
- Stowarzyszenie Kobiet Gminy Uchanie
- Stowarzyszenie „Staszicowska Wieś”
- Państwo Renata i Artur Skrzypa – Firma Handlowa „ARS” z Jarosławca
- Pani Bożenie Kuśmierczuk
- Państwo Zofia i Stefan Sękowscy – Sklep Wielobranżowy Uchanie
- Pan Przemysław Daszuk - Zakład Usługowy „Brukarstwo" Uchanie
- Państwo Zdzisława i Piotr Cyc – Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe „Dreams" z Komarowa
- Pan Marek Grzesiak - Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „Marex” Uchanie
- Gminny Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Uchaniach
- Pani Kazimiera Dubiel - Centrum Dystrybucji „Sokołów” S.A. w Hrubieszowie
- KGW Drohiczany,
- KGw Wola Uchańska,
- zespół wokalno – instrumentalny „Nadzieja”
- Gminny Ośrodek Kultury w Uchaniach
SERDECZNIE DZIĘKUJEMY !!! wszystkim sponsorom. W przyszłości liczymy na dalszą współpracę przy organizacji lokalnych imprez.
Poprawiony: czwartek, 30 lipca 2015 13:06